BRITISH AIRWAYS

British Airways

British Airways 1924’yılında Imperial Airways adı ile kurulmuştur. Operasyon ve yönetim merkezi İngiltere’ nin Londra kentidir. ve orerasyonlarını yürüktükleri havaalanı ise Heathrow Havaalanıdır.

British Airways ülkemize yapılan uçuş seferlerinin fiyatlarını aşağı çekerek İngiltere ile Türkiye arasında yapılan yolculuklar için her keseye uygun fiyatlandırmalar ile ülke giriş çıkışlarını dahada kolay hale getirmekte ve iki ülke insanlarını birbirlerine dahada yakınlaştırmaktadır.

Firma Oneworld Alliance üyesidir. Uluslararası arenada havayolu şirketlerinin ve havayolu taşımacılık sektörünün daha iyi hale gelmesindeoldukça büyük bir payı bulunmaktadır.  British Airwaysla ittifak içersinde olan   firmaların başlıcaları sırası ile American  Airlines, Finnair, Iberia, Japan Airlines, US Airways gibi firmalardır.

Birleşik Krallık’ın ulusal havayolu taşıma ve bayrak taşıyıcı şirketi olan British Airways ‘ ın Filosunda bulunan uçak sayısı ve yaptığı dış hat uçuşları, iç hat uçuşları ve dış hat uçuş noktalarını ölçü olarak kabul ettiğimizde , Birleşik Krallıktaki en büyük havayolu şirketi olduğunu görebiliriz.

Taşınan uçak yolcu sayısını ölçü olarak kabul ettiğimizde ise British Airways, easyJet uçak firmasının ardından 2. sırada yer almaktadır. Birincil bağlantı merkezi (hub) olan Heathrow Havalimanı’ndan yaklaşık olarak 90 farklı ülkede 200 farklı uçuş noktası  hizmeti veren firma, Oneworld ittifakının kurucu üyelerinden bir tanesidir.

 

British Airways - otobusbiletionline.com
IATA ICAO Çağrı Kodu
BA BAW SPEEDBIRD
Kuruluş 1924 ilk adı: Imperial Airways
Hubları
  • Heathrow Havalimanı
  • Gatwick Havalimanı
Sık uçuş programı Executive Club
Havayolu ittifakı Oneworld
Uçak filosu 295
Uçuş noktaları 183
Ticari işletme merkezi Waterside, Harmondsworth,İngiltere
Önemli kişiler Keith Williams  CEO

BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments