KD AViA AIRLINES

KD AViA AIRLINES

KD AViA AIRLINES Hava yolu şirketinin açılımı, Kaliningrad Avia Havayolları’dır. Rusya ülkesine ait bir havayolu şirketidir. Şirketin merkezi Khrabrovo Havaalanında bulunmaktadır.

KD AViA AIRLINES ,Havayolu şirketi 8 Ekim 1945 tarihinde kurulmuştur. Faliyetlerine ise 1946 yılında başlamıştır. Uluslararası hizmete ise 2004 yılında başlamıştır. 27 Mayıs 2005 tarihinde, Adını Kaliningrad Avia’dan KD AVİA’ya çevirerek kendisini devlet şirketinden ayırdığını açıklamıştır. Faliyetlerini ise yine aynı merkezde Khrabrovo Havaalanında sürdürmüştür.

Yenilenme çalışmalarına 2005 yılında başlayan şirket filosunda değişime gitti. Tupolev Tu-134 ve Tupolev Tu-154 uçaklarını bünyesinden kaldırdı ve bunların yerine Boeing 737-300s uçaklarıyla havayolları şirkrti geniş bir yelpazede elde etti. İlk Boeing 737-300s , Şubat old2005 ve diğerleride aynı yıl sonuna kadar havayolu şirketine teslim edildi. 2005 yılında Rus şehirlerden tarifeli Moskova ve St.Petersburg Kaliningrad uçuşlarının yanı sıra charter seferleri işletilen Türkiye , Mısır ve Avrupa seferlerinede başladı.

KD AVİA Havayolu, 15 Haziran 2007’dekendini tanıtmayı planladı, hub-and-spoke bir güzergah sisteminin ana transit merkezi olan Khrabrovo havaalanında yeni bir modern yolcu terminali inşa etmek için yatırım yapıyordu. İlk aşamada Rusya Federasyonu Kaliningrad üzerinden transit uçuşlarla Avrupa’ya 13-15 şehirler ile uçuş notkası oluşturmaktı.Havayolu konsepti Rusya ve diğer BDT ülkelerini Avrupa’ya bağlamaktır.
Ancak 4 Eylül 2009’da KD Avia’nın 14 Eylül 2009’da tüm uçuşların iptali ile Faaliyet Sertifikası iptal edileceği açıklandı. 8 Eylül 2009’da KD Avia uçuşlarını askıya aldı.
2 Aralık 2009’da şirketin sahibi Sergei Grishchenko kasıtlı iflas suçlamasıyla suçlanıyordu . Grischenko ve Itskov, Grishchenko ile şahsen bağlı olan ve mali açıdan hiçbir anlam ifade etmeyen şirketlerle çok sayıda anlaşma yaptığı tespit edildi ve KD Avia ve şirketin iflas etmesine sebep oldu.

Rusya uçak bileti, Rusya Ucuz Uçak Bileti almak isterseniz www.otobüsbiletionline.com web adresimizden yararlanabilirsiniz. Birkaç tıklamayla web sitemizden sizi havaalanındaki birçok zahmetten kurtaracak olan bilgileri ve bilete sahip olabilirisniz.


BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments