ONUR AIR

Onur Air

Bilinen adı Onur Air resmi ve ticari adı ise Onur Air Taşımacılık A.Ş. dir. Merkez ve yönetim Türkiye / İstanbul / Atatürk havalimanı olan havayolu taşıma şirketidir.

Onur Aır Ülkemizde ve  Batı Avrupa ülkelerinde  yaptığu uçuşların dışında, İstanbul ilimiz de dahil olmak üzere on iki ayrı bölge arasında no-frills denen özel olarak fiyatlandırılmış düşük seferler düzenlemektedir. 2013 yılında ise firmanın tamamı satılarak el değiştirmiştir.

Onur Aır firmasının kurucusu ve sahibi Cankut Bagana’ dır, Cankut Bagana 1992 yılında kurduğu havayolu taşıma firmasını 20 yıl işlettikten sonra firmanın tamamını Dubai’ de yaşamakta olan İran kökenli olduğu sanılan İngiliz vatandaşı Mehdi Şems’ e satmıştır

Onur Aır ilk uçuşunu 1992 yılında yapmakla  birlikte şu anda toplam olarak dünya üzerinde 20 ülkede ve 80 farklı uçuş noktasına yolcu taşıma hizmeti vermektedir. İç hatlarda ise Onur Aır toplamda 12 farklı uçuş noktasına uçuş seferleri düzenleyerek yolcu taşımaktadır.

Onur Air 2003 yılından sonra birçok firmadan farklı olarak iç hatlarda Düşük Tarifeli ve çok uygun fiyatlı uçuşlar gerçekleştirmeye başlamıştır.

Onur Aır’in ülkemizde taşımacılıkta sahip olduğu kalite belgesi EN9110 ‘ dir. Bu belgenin açılımı ise : Kalite ve Standardizasyon’ dur. Onur air Bu belgeyi 2005 yılında almıştır.

 

Onur Air Logo - Otobüs Bileti Online
IATA ICAO Çağrı Kodu
8Q OHY Onur Air
Kuruluş 1992
Hubları Atatürk Havalimanı
Odak şehirler Antalya Havalimanı
Sık uçuş programı CardFinans On-Air
Uçak filosu 32
Uçuş noktaları 86 (Tarifeli ve tarifesiz)
Şirket sloganı Aklın havayolu
Ortak şirketler Onur Air Taşımacılık A.Ş.
Ticari işletme merkezi İstanbul,Türkiye

BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments