SWISS INTERNATIONAL

Swiss International

2002 yılında kurulmuş olan diğer adı ile Swiss International Air Lines AG kısaca Swiss de denir, İsviçre‘nin başlıca havayolu firması aynı zamanda bayrak taşıyıcı firmasıdır. Kuzey Amerika, Güney Amerika, Afrika ve Asya’ kıtalarına uçuşlar düzenlemektedir.

Swiss International firmasının operasyon yönetim merkezi Almanya’ da bulunan Zürih kentine ait Zürih Havalimanı’dır. Swiss, bir alman firması olan ve dünyanın en büyük havayolu taşıyıcı firmalarından olan Lufthansa Havayolu firmasının ‘nın bir yan kuruluşudur.

Swiss International operasyon merkezi olan Zürih, Basel ve Cenevre’kentlerinden  48 Ülkede 104 farklı rotaya uçuş hizmetini sağlamaktadır. Swiss’ in filosunda 91 adet uçak bulunmaktadır. İsviçre Havayolları yani Swiss aynı zamanda sadece yolcu değil aynı zamanda kargo taşımacılığı’ da yapmaktadır.

Swiss , İsviçre World Kargo ( Swiss World Kargo ) olarakta farklı 120 farklı uçuş noktasınada ürün ve malzeme taşımacılığı yapıyor. Ulusal havayolu firması olarak, Swiss International yolcu kalite değerlerini en iyi şekilde üstlenerek , müşterilerine sunduğu hizmet kalitesini en yüksek standartlarda tutarak En İyi Müşteri Hizmetleri Kalitesinden ödün vermemektedir.

Swiss International İsviçre Havayolları ) Lufthansa Havayollarının bir parçası ve dünyadaki en büyük havayolu uçuş  rotası ağı olan Star Alliance’gurubununda üyesidir. Filosunda toplam olarak 20 adet uçak ile Avrupa’ da bulunan 30 farklı noktaya uçuş gerçekleştirmektedir.

Yolcularına daha iyi hizmet vermek ve daha fazla memnun etmek için tüm hızıyla çalışmalarına devam eden  Swiss International  İsviçre Havayolları ) bu anlamda yapılacak ne varsa yapmak için oldukça fazla çaba sarfetmektedir.

Star Alliance ; Tanımlayacak olursak Dünya’ genelindeki En büyük havayolu kuruluşlarının birleşerek oluşturdukları bir havayolu ağıdır. İşte kısaca Swiss İsviçre Havayolları ) Star Alliance ağına katılmış olan bir üyedir.

Swiss International Hakkında

 

Swiss International Logo - Otobüs Bileti Online
IATA ICAO Çağrı Kodu
LX SWR SWISS
Kuruluş 2002
Hubları Zürih Havalimanı
Odak şehirler
  • Cenevre Uluslararası Havalimanı
  • EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg
Sık uçuş programı Miles & More
Üye longu HON & Senator Salon
Havayolu ittifakı Star Alliance
Uçak filosu 88 (+40 diğerleri)
Uçuş noktaları 80
Şirket sloganı İsviçre malı.
Ortak şirketler Deutsche Lufthansa AG
Ticari işletme merkezi Basel, İsviçre
Önemli kişiler Harry Hohmeister (Başkan veCEO)

BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments