BALIKESİR ULUDAĞ TURİZM

Balıkesir Uludağ Turizm Biletlerini Otobüs Bİleti Onlineden Nasıl Alınır?

Balıkesir Uludağ Turizm

Balıkesir Uludağ Turizm , 1973 yılında kurucusu Fehmi Şengörenoğlu tarafından kurulmuştur. 1974 yılında o zamanların lüks otobüslerinden olan Mercedes 0302 model otobüsleri Denizli’den satın alır.

Zaman ilerleyip filosunun güçlendirme isteği hazır olunca Mercedes 352 model otobüslerden 3 adet daha sipariş vererek çalışmalarına bu şekilde devam eder. 1984 senesini gösterdiğinde sektörde çok hızlı değişimler meydana gelir.

En büyük otobüs üreticisi olan Mercedes firması, 1984 yılında 302 es, 1985 senesinde V6, 1988 senesinde V8 City modelleri üreterek karayolu taşımacılığında bir hata geçmişti. Bu zamanlarda Mitsubishi firması tarafından maraton adında 1988 senesinde Temsa grubu otobüs üretmeye başlar. Böylelikle otobüs üreticisi firmalar arasında ve turizm şirketleri arasında vekaletler başlamıştır.

Balıkesir Uludağ Turizm , kurulduğu yıllarda Uludağ Turizm adı altında kurulmuştur yıllar sonra 1996 yılında uzun yıllar Uludağ Turizm olarak hizmet yapan firma şirketleşme yoluna giderek Balıkesir Uludağ Ltd Şehit şirketini kurup kurumsallaşmış.

Fehmi şengörenoğlu tarafından kurulan firma 1996 senesinde ikinci kuşak oğullardan Özdemir Şengörenoğlu ve Özcan Şengörenoğlu tarafından devr alınmıştır.


BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments