BALIKESİR ULUDAĞ

Balıkesir Uludağ

Balıkesir Uludağ Turizm ilk olarak 1961 yılında kurulmuştur. Otobüs firması ilk kurulduğu yıllarda Aşan Turizm  otobüs işletmeciliği adı ile yolculuk hizmetlerini sürdürmekte idi. Balıkesir-Bandırma hattında ilk olarak otobüs ile yolcu taşımacılık seferlerine başlatan firmadır. Firma ilerleyen yıllar içersinde bünyesine kattığı otobüsler ile Balıkesir-İzmir, Bandırma-İzmir, Balıkesir-Bursa hatlarında’ da çalışmaya başlamıştır.

Balıkesir Uludağ hafta sonlarında çarşı merkezinde yer alan otobüs terminalinden Balıkesir ahalisi için tatil ve gezi amaçlı günü birlik Erdek bölgesine seferleri düzenlemektedir.

1973 yılından sonra Uludağ Turizm Otobüs İşletmesi’ ni kurarak daha iyi ve daha kaliteli hizmet, daha çok servis yapabilmek amacı güder. Otobüs sayısını arttırma kararı alarak yoluna devam eder. Balıkesir Uludağ 1974 yılında o zamanın en lüks otobüsleri olan MERCEDES O302 tip sıfır otobüsü Denizli’ den  satın alır. Bir müddet sonra üç adet daha MERCEDES 352 tip  otobüs daha alarak yolcu taşımacılığına ara vermeden hızla devam eder.

1984 yılında ve sonrasında otobüs ile yolcu taşımacılığı sektöründe çok hızlı gelişmeler ve değişimler yaşanır. En büyük otobüs üreticilerinden birisi olan MERCEDES. 1984 yılında 302 S, 1985 yılında V6, 1988 yılında V8 tip otobüsleri üreterek karayolu taşımacılığında çok hızlı bir değişim yaşanmasına debep olur.

Bu arada Mitsubishi, Maraton adı altında 1988 yılında Temsa grubu otobüs üretimine başlar. Otobüs ile Yolcu Taşımacılığındaki bu hızlı değişime ayak uyduran Balıkesir Uludağ  oldukça başarılı olur.

Uzun yıllar kendi bölgesi olan Bursa’ da hizmet eden Balıkesir Uludağ 1996 yılında şirketleşir. Balıkesir Uludağ Ltd. Şti. adı altında şirketin kurulup, kurumsal yapıya ulaşabilmesi için ilk adımlar atılır.

1996 Yılından yılından sonraki dönemlerdede yeni yatırımlarına devam eder. Firma1197 yılında yeni aldığı otobüsleri ile yolcu taşıma filosunu oldukça güçlendirmiştir. 2000 yılında Antalya-Alanya hattında hizmete başlamıştır.

Balıkesir Uludağ

2002 yılında Mercedes grubunun ürettiği  5 adet otobüsü satın alarak yolcularının hizmetine sokmuştur. Balıkesir-İzmir hattında her saat başı otobüs çalıştırmaya başlayan firma 2004 yılında ise Isparta hattını hizmete açmıştır.

2006 yılında Mercedes-Benzin üretimini gerçekleştirdiği Travego marka yolcu otobüsleri ile filosunu dahada güçlendirir. O yıllar içinde  Balıkesir ve Bandırmadan Ayvalık,Edremit,Akçay,Altınoluk otobüs seferlerini’ de başlatmıştır.

2007 ‘ de çalıştığı hatları dahada genişleterek İzmir-İstanbul, Balıkesir-İstanbul,Bursa-İstanbul otobüs seferlerini müşterilerinin hizmetine sunmuştur.

2007 yılında ise Neoplan yatırımlarına başlayan Balıkesir Uludağ, faaliyet gösterdiği şehirlerarası karayolu yolcu taşımacılığında sürekli olarak yatırımlar yapar. Yeniliğe ve teknolojiye giderek bulunduğu bölgede güçlü, güvenilir ve itibarlı bir kuruluş olmuştur. Toplamda firmanın 140 adet yolcu otobüsü ile müşterilerine daha uzun yıllar hizmet etmeye devam edecektir.


BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments