İSMAİL AYAZ

İsmail Ayaz Otobüs Billetlerini Otobüs Bileti Onlineden

İsmail Ayaz

1960′ lı yıllarda İsmail Ayaz ,  o dönemim en iyi otobüslerinden olan, Mercedes’ lerden 2 adet alıp yolcu otobüsü yaparak Bursa’dan Eskişehir’e gelmişlerdir. Eskişehiri merkez yaparak Bursa ve İstanbul Arasında otobüs seferleri düzenlemeye başlamışlardır.

Firma, 1962 ‘de Turizm Bakanlığından  Seyahat Acentelik belgesini de alarak yurt içi ve yurt dışı otobüs turları’ da düzenlemeye başlamışlardır.

1963 yılında Eskişehir’ de inşa edilen Şehirlerarası otobüs Terminali açılmıştır. Bu tarihten itibaren Firma  merkezini buraya taşımıştır.

Yemi merkezine taşınan Firma Buradan Eskişehir- İstanbul seferlerine başlamıştır. 1980’li yıllara gelindiğinde Eskişehir Merkezli faaliyet gösteren Zümrüt Turizm’i satın alarak İstanbul seferleri’ ni arttırmıştır. Daha sonrasında  Eskişehir-Ankara, Eskişehir-Antalya , Alanya , Eskişehir, Marmaris seferlerine başlanmıştır.

Firma isminin nereden geldiği ise şöyle anlatılmaktadır. Firmayı kuran Şahsın Babası İnönü savaşında şehit düşmüş ve kendiside Babasının şehadetinden 7-8 ay sonra dünyaya gelmiştir. Bunun üzerine aile çocuğa şehit babasının ismini vermistir. Babasının ismi ismail olan çocuk ta babasının ismini almış ve  bu ismi ölümsüzleştirmek ve babasının adını yaşatmak için kurmuş olduğu otobüs firmasının adını İsmail Ayvaz vaparak düşüncesini gerçekleştimeyi başarmıştır.

Bu firmaya ait Otobüs biletlerini en ucuz fıyatlara satın almak istermisiniz? O zaman www.otobüsbiletionline.com web sitebizden satın alabilirsiniz.

Kabin içi hizmetleri:

220 Volt priz
Konfor araçlarımızda koltuklarında bulunan 220 volt prizleriyle cep telefonu ve dizüstü bilgisayarlarınızı kesintisiz olarak kullanabilirsiniz.

Kablosuz İnternet (Wireless)
Tüm otobüslerimizde Turkcell 3G internet hızıyla internetin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Her koltukta TV
Araçlarımızdaki tüm koltukların arkasındanda bulunan ekranlarda DVD film müzik ve TV kanallarının keyfini çıkarabilirsiniz.

Yiyecek ve içecek ikramlarımız
En çok tercih edilen markaların tatlı-tuzlu, sıcak ve soğuk ürünleriyle yolculuk keyfinize tat katabilirsiniz.
Konfor VİP koltuk
Özel dizayn edilmiş konfor araçlarımızda tek kişilik koltuklarda seyahatlerinizde konforu yaşayabilirsiniz.

Rahat seyahat
Araçta konfor ve rahatınız için battaniye ve yastık verilmektedir.

 


BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments