UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL ALINIR ?

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Yazılmış olan bu makale yada yazıların çoğu internet ortamında kopyala yapıştır yolu ile web sitelerine rating yakalama adına yapılmış, birçoğu araştırmadan vede incelenmeden yoksun kalmış olarak yayınlanmış durumda.Hepsinin iddiası ortada En Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır? Biz Otobüs Bileti Online takımı olarak bu yazılıp yayınlanmış olan makalelerin çok büyük bir bölümünü sizler için titiz bir şekilde inceledik, hatalı gördüklerimizi, birbirleri ile çelişki içinde olanları, doğru olanları, yarı doğru yarı yanlış olanları bulduk düzenledik ve sizlerle paylaşmak için hazırladık. Hatalarımız olabilir paylaşın bizimle kendimizi düzeltelim…

Sizden Ricamız biraz vakit ayırıp öncelikle hatalarını tespit ettiğimiz ve birbirleri ile çelişkili olanları okumanız….

1-Çok gezen, Çok seyahat eden , Bilgisayar ve İnternet uzmanı meselesi :

Kesinlikle Ucuz Uçak Bileti, İndirimli Uçak Bileti, Promosyon Uçak Bileti , Kampanyalı Uçak Bileti’ veya Uygun Uçak Bileti bulabilmek için . Çok Gezen, Çok Seyahat Eden , Bilgisayar ve İnternet Uzmanı olmanıza gerek yok. Kendinizi kasmayın…

2- Uçak Bileti satan firmaların e-mail bülten yada web sitelerine üye olun meselesi :

Malesef bu tespitte oldukça hatalı Otobüs Bileti Online yani biz’ de dahil olmak üzere kimse kusura bakmasın ! Kimseyide kandırmayın!  Uçak bileti satan hiç bir web sitesine ne email aboneliği nede site üyeliği yapmasanızda çok kolay bir şekilde kendinizi kasmadan En ucuz uçak biletini yakalayabilir, bulabilir vede satın alabilirsiniz.

Birçok firmanın eee ne yani bunların hiçmi faydası yok dediğini duyar gibiyim… Tabikide faydası var, birçok kampanya vb durumlardan haberder olup ucuz uçak bileti alınabilir, faydalıdırda… Ama üye değil, Uçak bileti kampanya’ larındanda haberi yok ucuz uçak bileti alamaz demeye gelirse iş kusura bakmasın kimse çok merak eden varsa yazımı okumadan hemen altta yer Otobüs Bileti Online tavsiyelerine okuyabilir.

3- Uçak Biletinizi mümkün olduğunca erken tarihlerde satın alma meselesi :

    En ucuz Uçak biletini bulup satın almak için uçak biletlerinizi mümkün olduğunca erken tarihlerde satın almanızda hikaye…Bu iddiada da bilet bulamayabilirsiniz ! Neden diye sorduğunuzu işitir gibiyim..

İşte nedeni : Diyelim Ucuz bilet bulmak için 5 – 6 – 7 Ay öncesinde bilet almaya çalıştınız ; bildiğiniz gibi havayolu firmaları sürekli bu tarz reklamlar vererek bizleri erken bilet alma ya sevketmekte ve bizlerde bu şartlanmayı farkında olmadan kabullenmekteyiz.

Herkes gibi Seyahat, Gezi, Bayram , Sömestir Tatili, Yaz Tatili ve benzeri birçok durumda planlama yapıp En Ucuz Uçak Bileti  alacağımızı sanırken uçak firmalarının bilet fiyatları tavan yapıp en yüksek rakamlara fırlamış oluyor. Çünkü birçok koltuk satılmış oluyor ve bizede kala kala en kazıkları kalıyor 🙁 Buda olmadı çöpe atalım

4- Ucuz Uçak Bileti satın alma Tüyoları altında’ ki maddeler meselesi : 

Bazı sitelerde’ lerde En Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır  adı altında maddeler halinde sıralama yapılırken, örneğin 1. Madde; Uçak biletinizi mutlaka sabah erken saatte alın diye katı bir tabirle öneri ve takdik verilirken, örneğin 7. Madde  de Uçak biletinizi mutlaka geç saatte alın gibi tamamen zıtlık içeren okuyanı şaşırtacak ve kafasını çorba edebilecek  maddeler sıralanmış durumda.

İnsanın aklına yahu bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demek geliyor. Aslında burda doğru bir tespit var fakat anlatımda sıkıntı büyük önerilerimizde bu maddenin doğru anlatımını bulacaksınız.

5- Alternatif  Rotalar deneyin meselesi : 

Bu rota meselesinde doğru olan taraflar olsada anlatım problemi bu meseleyi karmaşık hale getiriyor ve okuyan insanı’ da yanıltıyor . Ülkem insanı toplumumuzun büyük kesimi kesesinin derdinde yoksa bu makaleyi neden yazalım, bu araştırmayı neden yapalım değilmi ? Türkiye’ de kaç tane ilimizde alternatif rota deneyebileceğimiz havalimanı var ? Vatandaş Diyarbakır’ dan İzmir’ e gitmek için Rotasını istanbul’ a çevirip ordanda izmir’ e  mi geçmeli hemde daha ucuz fiyata ?

Böyle yazıcağınıza başına Yurt dışına çıkacak olanlar için geçerli olabilecek iyi bir olasılıktır desenizde. Ülkem insanı bu rotasyonu daha iyi anlayabilse.

6- Farklı Havayollarından Tek Yön Bilet Bakın meselesi :

Bu meseledi başlık aslında kesinlikle doğru bir olasılık. Ancak bunu yazan bazı siteler kopyala – yapıştır yaptıklarından bu meselenin içindeki maddelerden birinde bulunan  Genellikle tek bir havayolu firmasından gidiş-dönüş bileti almak ucuza gelir, maddesini farketmemişler.

Biz şimdi düşünüyoruz bu takdiklerden faydalanmak isteyen biri olarak ve diyoruzki acaba biletimizi tek yön farklı havayolu firmalarındanmı alalım ? Yoksa biraz altında bulunan gidiş / dönüş biletini tek bir havayolu firmasından’ mı alalım ? Sizce ne yapmalı ? Açıkçası galiba Şaka bu Şaka bu kadarda olmaz bizce…

Gelelim Otobüs Bileti Online Tavsiye’ lerine

Herşeyden önce bizlerin bu araştırmayı yaparken ve En Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?  başlığı altında yaptığımız açıklamalarda hatalı gördüğümüz siteleri, forumları, yada online satış sitelerini üzmek, kırmak, rencide etmek adına değil en doğru olanı okuyucu yada müşteriye ulaştırmak adına yaptık.

Buradaki tek gaye; Seyahat eden bizim yada başka firmalardan bilet alımı yapan müşterileri bilgilendirme amacı ile yapılmıştır. En başta yazdığımız gibi hatalarımız olabilir. Yazın bize inceleyip düzeltelim kendimizi…

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır? 1.Öneri :

Havayolu firmalarında Uçak Biletleri satışa sunulduğunda en ucuz uçak biletinden başlayarak her 9 koltukta bir ortalama 20 TL civarında artış olur. Bütün havayolu firmalarının sistemi tamamen bu yapıdadır. Bu sebeple bir bilet sorduğunuzda yada baktığınızda o noktaya seyahatiniz kesin ise diğer havayolu firmaları ile de kıyaslama yaptı iseniz ilk sorduğunuzda bileti mutlaka almalısınız.  Yoksa 9 koltuk kuralı tamamlandığında 20 TL civarında bir artış söz konusu olucak .Tabii esnek seyahat zamanınızın olmadığını varsayıyoruz.

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır? 2.Öneri :

Otobüs Bileti Online gibi birçok havayolu firmasının uçak biletlerini online satan  ve bu sebeple kolay kıyaslama yapabilgiğiniz firmalardan 1gün, 1 Ay , 3 Ay, 5 Ay yada 7 Ay sonrasına  bir uçak bileti baktığınızda ertesi gün alırım derseniz ertesi gün veya sonrasında daha ucuza bulamayabilirsiniz.

Bileti sorguladığınızda ve diğer firmalar ile kıyasladığınızda uçak bileti ucuz ise mutlaka alın ertesi gune bırakmayın. İstisnai bir durum olan başka yolcuların bilet iptal işlemlerinden doğan ucuz uçak biletleri seçeneği her daim 365 gün geçerlidir.

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır? 3.Öneri :

Kesinlikle uçak bileti satan firmaları kıyaslamadan uçak bileti almayın. Her havayolu firmasının Uçak biletleri her daim gidilen bölgeye göre sürekli değişkendir. Anlaşılabilir bir örnekleme yaparsak;

Bir Havayolu firmasından çoğunlukla ucuz uçak bileti alıyor olabilirsiniz, bilmenizi isterizki bu sizi yanıltmasın, sürekli ucuz uçak bileti aldığınız firmadan bir uçak biletini ucuz aldığınızı düşünürken aslında pahalıya almış olabilirsiniz.

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır? 4.Öneri :

Okulların Sömestir ve Yaz Tatilleri , Yaz Yada Kış Tatil sezonları, Bayram yada Resmi Tatil dönemlerinde Uçak bilet fiyatları tavan yapmış olsa bile ara ara  Thy , Pegasus , Atlas Global , Bora Jet , Anadolu Jet , Sunexpress , Onur Air gibi bütün havayolu firmalarının biletlerini satan www.otobusbiletionline.com gibi firmalardan kontrol ederseniz, mutlaka ucuz, uygun yada indirimli bir uçak bileti bulabilirsiniz.

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır? 5.Öneri :

Havayolu firmaları fafta içi seferlerini hafta sonuna denk gelen uçuş seferlerinden çok daha ucuz fiyatlar ile düzenlemektedirler. Sebebi ise  seyahat edicek yolcuların çoğunlukla hafta sonu uçuş seferlerini tercih etmelerinden dolayıdır.

Dolayısı ile hafta içersinde gitmet istediğiniz yere uçmak size çok daha uygun fiyatlara gelicektir. En ucuz uçak biletini bulmak için tercih edebileceğiniz günler Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cumartesi günleri çoğunlukla sizin en ucuz uçak biletini bulmanıza olanak sağlayacaktır.

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır? 6.Öneri :

Seyahatiniz için esnek tarihler planlayın ; Böyle yapmanız Uçak bileti fiyatlarını sorgulamada sorguladığınız günlere göre değişebileceğinden , esnek bir planlama ile yapılan seyahat sayesinde en uygun uçak bileti fiyatını yakalayabilir ve satın alabilirsiniz.

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır? 7.Öneri :

Yolculuk planlaması yaptığınızda 1 gün öncesi, 7 gün öncesi, yada 5 – 7 ay öncesi uçak bileti aradığınızda olduki ucuz uçak bileti bulamadınız; kesinlikle vazgeçmeyin ara ara uçmak istediğiniz noktaya www.otobusbiletionline.com arama panelinden aramaya devam edin.

Nedenini soracak olursanız seyahat etmek için uçak bileti’ ni alan herhangi bir yolcu, herhangi bir sebepten dolayı seyahatini iptal edebilir. Böyle bir durumda koltuk boşa çıkacağından bu boşalan koltuğu çok ucuz bir fiyata satın alabilirsiniz.

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır? 8.Öneri :

Herhangi bir noktaya uçak ile seyahat ediceksiniz ve bir gün veya 10 saat v.b zamanınız var ! Uçağı kaçırma gibi bir endişenizde yok ise son 3 saat zaman kalana kadar belli aralıklar ile ( Bu size Kalmış 5 dakka, 30 dakka, 1 saat gibi ) uçak sefer fiyatlarını tekrar kontrol edin Joker bilet yakalayabilir ve en ekonomik uçak bileti’ ni satın alabilirsiniz.

Örnek Olarak : Bir Yolcu İstanbul’ dan Erzurum’ a’ herhangi bir Bayram wb özel bir günde hiç arama – sorgulama yapmadan 250 TL ödeyerek gidebilirken  aynı güzergaha başka bir yolcu bilgisayarın başında 5- 10 dakka yada 30 dakka aralıklarla uçak bileti sorgulaması yapıp 80 TL ye bir uçak bileti alabiliyor.

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır? 9.Öneri :

Yolculuk planlaması yaptıktan sonra uçak bileti almaya karar verdiğinizde Tek Tek uçak firmaları’ nın sitelerini dolaşarak kendinize işkence etmeyin www.otobusbiletionline.com gibi bütün Uçak Firmaları’ nın uçak biletlerini, tek bir arama konsolu üzerinden kıyaslama yaptırarak  satabilen web sitelerinden bilet almaya çalışın. Firmaları tek tek inceleyerek bilet almaya çalışmak sizi yoracaktır ve size çok zaman kaybettirecektir.

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır? 10.Öneri :

Son olarak Otobüs Bileti Online ekibi olarak size tavsiyemiz; Burada aslolan ana mesele sadece uçak bileti almak istediğinizde bu işe biraz vakit ayırmak bunun için internet uzmanı v.b durumlara sahip biri olmanıza gerek yok. Herkes için geçerlidir.


BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments