AKÇAKOCA OTOBÜS BİLETİ

Akçakoca Otobüs Bileti

Akçakoca Otobüs Bileti alarak hem doğası hemde tarihi geçmişi ile Akçakoca gezi listenize mutlaka eklemeniz gereken bir belde, Kurugöl Kanyonu’ nda bir doğa yürüyüşü yapabilir, Doğayı keşfe çıkabilirsiniz. Tarihi olarak takribi 150 yıllık bir ibadet yeri olan Hemşin Camii’ de görmeniz gereken bir ibadethane.

Adını Aktaş Köyünden alan Aktaş Şelalesinde serinleyebilirsiniz, yaklaşık olarak 50 metre yükseklikten aşağı doğru düşen şelalenin çevresi ise yemyeşil ormanlar ile kaplı.

Akçakoca’ nın turizm açısından en önemli hareketli yerlerinden biri olan Fakıllı Mağarası oldukça yoğun bir ziyaretçi akınına uğramaktadır. Yaklaşık olarak uzunluğu 1300 metre civarında olan mağarada yanlızca 350 metrelik bölümünün ziyaretçilere açık olduğunu bilmelisiniz. Birde bu mağarada soluduğunuz havanın Astım hastalarına da iyi geldiği söylenmektedir.

Akçakoca gezinizde tabikide Ceneviz kalesini’ de görmeden bu geziyi tamamlayamassınız. Bu Mağara geçmiş tarihi ve doğal güzelliğiyle kalplerinizi büyüleyecektir.


BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments