AKDAĞMADENİ OTOBÜS BİLETİ

Akdağmadeni Otobüs Bileti

Yozgat’ın ilçelerinden olan Akdağmadeni ilçesine ulaşabilmek için online Akdağmadeni Otobüs Bileti  alarak doğa severler için harika bir yeşil alan bulunmaktadır. Akdağmadeni Ormanları’ nda keşfe çıkabilir ve, beldenin doğal güzelliklerinin tadına varabilirsiniz.

Sonbahar ve Kış sezonlarında oldukça sakinleşen orman,  bahar aylarının ve yaz aylarının gelmesi ile oldukça hareketlenir. Bölge Havası, Suyu, Doğası ve Yaban Hayatı ile oldukça dikkat çeken nadide beldelerimizden bir tanesidir.

Akdağmadeni’ de bulunan Ormanların bitki yapısı sırası ile  Çam, Meşe ağacı ile yoğun olsada çok farklı ağaç türlerinide orman içersinde barındırmaktadır.  Bölgenin en dikkat çeken özelliği ise İç Anadolu Bölgesi’ nin en yeşil ormanıdır. Bu ormanlar Doğaya kattığı güzelliklerin yanı sıra aynı zamanda bölge halkı içinde önemli derecede bir geçim kaynağıdır.

Şimdi olmasada bir gün bir doğa gezisi planlarsanız yada yolunuz  Yozgat ilimize düşerse mutlaka Akdağmadeni ilçesindeki bu yemyeşil ormanları keşfetmeyi düşünün. Yeşilinden dolayı havadaki tertemiz oksijenli havayı ciğerlerinize doldurarak, pikniğinizin tadına varmayı unutmayın.

Tabi birde unutmadan  Akdağmadeni Otobüs Bileti‘ nizi alıp bu yemyeşil beldemize geldiğinizde meşhur yemeklerinden olan Düğ Aşı, Agaz, Gilik, Bulamaaşı gibi sadece bu bölgeye ait olan yöresel yemeklerinde tadına bakmayı unutmayın.


BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments