AKSARAY OTOBÜS BİLETİ

Aksaray Otobüs Bileti

En Ucuz Aksaray Otobüs Bileti‘ nizi alarak Aksarayda Gezilecek yerler’ den Çatalhöyük’ e gidip eskilerden kalma toprak evleri görebilir. Toros dağlarının bir kolu olan Hasan Dağına bir Doğa gezisi planlayabilirsiniz. Bir diğer tarihi eserimiz ise Selçuklu Sultanı olan Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılmış olan Sultan Hanı‘ dır

Bir Çay keyfi sonrası Ihlara vadisi‘ nde bulunan oldukça eski ve İlk zamanlardaki Hristiyan’ lıktan kalma ve kayalara oyularak yapılmış olan Ala Kilise‘ yi anılarınıza ve fotoğraflarınıza ekleyebilirsiniz.

Aksaray‘ a bağlı Güzelyurt ilçesinde yer alan Ziga Kaplıcaları‘ na uğramadan olmaz. Aksaraya 30 Km uzaklıkta olan ve Ihlara Vadisinde yer alan kaplıcalar turizm açısından günbegün ilgi çekmeye devam ediyor. Kayalıklar üzerine kurulmuş olan Karagedik Kilisesi de gezilecek yerler listemizde.

Aksarayda Tarihi Mekanlar Ele alındığında Aksaray Otobüs Bileti’ nizi alarak keşfe çıktığınız ilde birçok ilimize nazaran çok daha fazla ve eski bir tarihi geçmişe sahip olduğunu anlamak çok çabuk farkedilecek bir durum Aksarayda kısa kısa gezilecek diğer tarihi yapılarıda sıralayarak gezinizi tamamlayabilirsiniz.

Ama şimdiden söyleyelim Aksaray iyi bir gezi için iyi bir vakit ister. Başlıca gezilecek yerler sırası ile Güzelyurta bulunan Kırkdamatlı Kilisesi, Aksaray ilinin merkezinde yer alan Zinciriye Medresesi, Gene Merkezde bulunan Aksaray Müzesi, Kapadokya’ da bulunan Aşıklı Höyük, Hasan Dağı’ nın eteklerine saklanmış olan Nora Antik Kenti, Ihlara Vadisinde bulunan Çanlı Kilise…

Güzelyurtaki; Aziz Gregorius Kilisesi ve daha bir çoklarını bulabilirsiniz. Kapadokya bölgesi geçmişte bölgede hüküm sürmüş olan çok eski medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır.


BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments