AKSEKİ OTOBÜS BİLETİ

Akseki Otobüs Bileti

Antalya , Akseki Otobüs Bileti fiyatlarını sorgulayıp online satın alarak Aksekide bulunan güzelliklerden Dizpsiz Göl kenarında doğa ile başbaşa kalıp sıcak bir çay yudumlayın.

Sonrasında Çınardibi Mağarası olarakta bilinen Düdencik Mağarası ve Kuyucak beldesinde bulunan Bağırcak Mağarası olarakta bilinen Kartallı Mağarası‘ nı gezip görebilir. Bilmediğiniz bir bölgeyi Keşfetmenin keyfini ucuz Akseki Otobüs Bileti alarak çıkartabilirsiniz.

Toros Dağlarının güneyinde kurulan geçmişteki ismi Marulye olan Alseki’ ilçesinin, geçmişi en eski uygarlıklardan bir tanesi olan Etiler’e kadar gider. Helenistik olarak isimlendirilen çağlarda vede Roma dönemlerinde yaşantıların varolduğu bir bölge olmuştur.

Liman illerimizden bir tanesi olan Antalya, Side’ de dahil olmak üzere, Konya’ dan Orta Anadolu ya giden ticaret yollarında kervanlara çokça zarar verilmiştir. Beldede ilk çağlardan kaldığı sanılan burçlar ve köprü ayakları birde kadim şehir yapılarından kalma günümüze kadar korunabilmiş ve ayakta kalmış kadim kalıntıları bulunmaktadır.

Beldede günümüzde olduğu gibi geçmiştede bu beldede bulunan kerestesi değerli orman yapısı nedeniyle geçmişte birçok medeniyet tarafından ele geçirilmek istenmiştir. Durum böyle olunca haliylede birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bunlardan bazıları sırası ile Roma İmparatorluğu, Pers İmparatorluğu, Makedonyalılar, Selçuklu İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorlugu’ dur.

 

 


BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments