ALANYA OTOBÜS BİLETİ

Alanya Otobüs Bileti

Alanya’ tarihi olarak ülkemizdeki en zengin beldelerden bir tanesi Alanya Otobüs Bileti  alarak çok zengin olan gezilecek yerleri, tarihi mekanları keşfedebilir ve fotoğraflayabilirsiniz.

Alanyada gezilecek yerler listemizin başında; yaz turizmi bakımından en önemli yerlerinden biri olan doğal güzelliği ve turistik tarihi alanları ile Türkiye’ de en fazla ziyaretçi alan yerlerden bir tanesi Çimen içi Mağarası doğal güzellikleri ile içinizi ısıtacak.

Gün batımında Sinek Kalesi Eliseki Köyünün içinde yer alan bu tarihi eser görülmesi gereken harikulade bir manzarayı ayaklarınızın önüne seriyor. Her sezonda oldukça yoğun turist akınını buraya çekiyor. Görmeden, Gezmeden, Fotoğraflama’ dan sakın olaki gezinizi tamamlamayın.

Antalya’ nın Alanya ilçesinde bulunan Kızıl Kule Tarihi olarak çok eski yapılardan bir tanesi. Sekizgen bir mimari yapıda tasarlanan kule 1200′ lü yıllardan günümüze hala ayakta. Bu Kule o dönemlerde Alanyada bulunan Tersaneleri korumak için yapılmıştır.

En Ucuz Alanya Otobüs Bileti alarak Alanya Müzesi’ nide gezmeyi ihmal etme Müzede Yunanlılar’ dan, Romalılar’ dan, Lidyalılar’ dan ve Bizanslılar’ dan kalma birçok tarihi eserler sergilenmektedir. Tüm Dünya’ nın tanıdığı ve bildiği Tarihi eserlerden meşhur Herakles Heykeli de müzede yer almaktadır. Müze ikiye bölünmüştür. Bir kısmını arkeoloji müzesi diğer kısmını ise etnoloji müzesi oluşturmaktadır.

Antik Tarihi Sevenlere Bir Lütüf Alanya

Alanya aynı zamanda Türkiye’ de binlerce yıllık geçmişi bulunan en eski Antik Kentler‘ ede ev sahipliği yapmaktadır. Burada bulunan en eski antik kentlerden bazıları İotape Antik Kenti, Selinus Antik Kenti, Syedra Antik Kenti ve Hamaksia Antik Kenti‘ dir. Bu antik kentlerimiz sizleri Alanya’ nın geçmişine doğru bir yolculuğa çıkartıcaktır.

Tabi Tarihi güzelliklerinin yanında Doğa güzellikleride bolca bulunan alanya doğa severlerinde en uğrak yerlerinden bir tanesi beldede bulunan Sapadere Kanyonu gezinizde mutlaka görülmesi gereken yerler listenizde olmalı. Alanya’ da Sapadere Köyü içinde bulunan bu kanyon kanyonun uzunluğu 750 metreyi derinliği ise 400 metreyi bulmakta.

Gezmekle Bitiremiyeceğiniz  Bir Yer

Gezinizi tamamladığınızı düşünmeyin daha Alanya otobüs bileti alarak geldiğiniz Alanyada ilginizi çekebilecek Mağaralar da yer almaktadır. Bu Mağaralardan en çok bilinenleri ise sırası ile Astım hastalığı’ nada iyi geldiği bilinen Damlataş Mağarası, Özel bir işletme tarafından özel olarak tasarlanıp işletilmekte olan Dim Mağarası, traverten birikimleri ve güzelliği ile gözlerimize dokunan Çimeniçi Mağarası ve Antik çağlarda Korsanlar tarafından ele geçirilen kadınların saklandığı yer olarak bilinen Aşıklar Mağarası Alanya’da mutlaka gezip, görmeniz gereken yerlerden bazıları

Sırada ise Alanyada bulunan serinleyebileceğiniz plajlar; Alanya otobüs bileti‘ ni en ucuz fiyatlarla alıp geldiğiniz ilçede kilometrelerce uzunlukta plajlarda yer almakta. Alanya’ nın sıcağında bu plajlarda serinlemek sizleri oldukça rahatlatıcaktır. Bu plajlardan en çok bilinenleri adını aldığı çokça ödüllerden alan Mavi Bayraklı Plajı, Tertemiz suyu ve sapsarı kumları ile Damlataş Plajı, Keykubat Plajı olarakta bilinen Alanya Doğu Plajı ve son olarak yerli yöre halkınında en çok tercih ettiği plaj olan Ulaş Plajı

Doğa Severler için Alanya’ da neler var ? Alanya‘ nın yakıcı sıcağından bunaldıysanız, artık doğada biraz yürüyüş yapayım derseniz. Alanya Yaylaları hemen yanıbaşınızda sizleri karşılıyor bu yaylalardan başlıcaları sıralayacak olursak. Torosların sırtında yemyeşil çam ormanlarının bulunduğu Dereköy Yaylası, Yağlı Pehlivan Güreşlerinin yapıldığı Gökbel Yaylası ve Türbenilas’tan a gelmeden bir kaç km geride kalan Gevedet Yaylası yer alır. Tabi son olarak size tavsiyemiz Dim Çayı’ nı gezinize eklemeyide unutmamanız.


BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments