ALAPLI OTOBÜS BİLETİ

Alaplı Otobüs Bileti

www.otobusbiletionline.com‘ dan Alaplı Otobüs Bileti‘ nizi alarak Doğayı keşfe çıkın. Zonguldak ilimize bağlı bulunan Alaplı beldemizde gezilecek tarihi yerler ve ören yeri bulunmamasına karşın, burada Alaplı Güreş Şenlikleri düzenlenmekte ve Yayla Turizmi yapılmaktadır.

Alaplı İlçesi, Alaplı ırmağı’nın denizle birleştiği bölgede yerleşke haline gelmiştir. Alaplı’ da tahıl, fındık ve ceviz yetiştirilir. Alaplı’ nın ana geçim kaynağını fındık yetiştiriciliği oluşturmaktadır. Tabi ilçe deniz kıyısında olunca aynı zamanda balıkçılık, sandal ve tekne imalatı da yapılmaktadır.

Bölgedeki yeşil alan ve Orman ilçenin tümünü kaplamaktadır. Tertemiz havası, Tertemiz ve buz gibi suları ile en başta’ da belirttiğimiz gibi doğa severleri kendine çekiyor.

Bir dönem Osmanlı Deniz Donanması‘ na yapılan gemiler için kullanılan odunlarda Alaplı’ dan sağlanmakta idi. Bölgede geçmiş yüzyıllarda Rumlarda yaşamakta idi Rumların Alaplı’ ya verdikleri isim ise; Samakol’ dur. Alaplı Otobüs Bileti ve alaplı otobüs bilet fiyatları ne kadar gibi sorularınızın cevabı ; www.otobüs biletionline.com Tıkla – Kıyasla – Satın Al

Tabi söylemeden geçmeyelim dedik. Alaplı’ da ne yenir ne içilir derseniz; Meşhur Un Çorbası, Alaplıya özgü Bayram Tridi, Cevizli Dolması ve Bölüklü Yaylası’ nın, Mancar Ekmeğinin ve Mısır Unundan yapılan Malay yemeğinin tadına bakmadan Alaplıdan ayrılmayın.

 

 


BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments