ALİAĞA OTOBÜS BİLETİ

Aliağa Otobüs Bileti

İzmir’ in Aliağa’ ilçesinde bulunan çok eski yerleşim alanlarından birtanesi olan Kyme Antik Kenti‘ ne Aliağa Otobüs Bileti alarak kolayca ulaşabilirsiniz. İzmirde bulunan Aiolis antik kentleri arasında tarihi olarak en eski ve en önemli antik kenttir.

Diğer bir antik kent ise; Gryneion Antik Kenti, Aliağa’ ya bağlı olan Yeni Şakran beldesinde ve Çandarlı Körfezi’nde bulunmaktadır. Tarihi Antik Kent’ te sadece antik çağdan kalma kalıntıların yanısıra, yaz aylarında açarak hertarafı saran zakkum çiçekleri ile de gelen turistlere beldenin diğer bir doğal güzelliğinide göstermektedir.

Antik Kent’ teki en özel kalıntı ise,Mitojolide de yer alan meşhur Apollon Tapınağı’dır.  Aliağa Otobüs Bileti alarak geldiğiniz beldede Antik kentlerin yanısıra bu Antik kentin sahilinde yer alan harika plajda da bir deniz keyfi yaparak serinleyebilirsiniz.

İzmir, Aliağa’ da gezilebilecek başka ne var diye sorarsanız; İsmini Mitolojik dönemde yaşamış bir Amazon Kraliçesi olarak bilinen Myrina‘dan almış olan Myrina Antik Kenti, de bulunmaktadır. Ailos bölgesinde bulunan önemli antik kent,  Çandarlı Körfezi‘nin sonunda yer almaktadır.

Bu antik Kent hakkında tam olarak bir bilgi bulunmamakla beraber, M.Ö. çağlarda kurulmuş olduğu ve Yunanistan‘dan göç edenler tarafından kurulup yerleşke olarak kullanıldığı sanılmaktadır.

Türkiye’ de bulunan antik kentler arasında  en köklü ve en zengin antik kalıntılar bu bmlgede yer almaktadır. Bulunan antik kalıntılar arasında,  Figürler, frizler, lahit kapaklar, mezarlar v.b yer almaktadır.


BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments