ALTINOLUK OTOBÜS BİLETİ

Altınoluk Otobüs Bileti

Altınoluk otobüs bileti alarak birçok mitolojik efsaneye konu olmuş olan Kazdağları,  ve dağların Denizi gören kısımlarında Küçükkuyu, Altınoluk, Güre, Akçay beldelerimiz yer almaktadır.

Altınoluk ilçesi doğa severler için tam bir güzellik. Eğer sizde doğayı ve Keşfetmeyi seviyorsanız tam size göre bir belde. Altınoluk ve Çevresinde gezilecek birçok tarihi yer ve mesire alanları, gördüğünde insanı şaşırtacak doğal doğa güzellikleri yer almaktadır.

www.otobüsbiletionline.com‘ dan otobüs bilet fiyatlarını sorgulayarak aldığınız Altonoluk Otobüs Bileti ile gezebileceğiniz yerlerden başlıcalarını sıralayacak olursak özellikle Hasanboğuldu Göleti; Kızılkeçili Çayı üzerinde yeralmaktadır.

Doğal Kayaların arasına dolan sularla birlikte gölet halini almıştır. Bunun en güzel örneklerinden bir taneside İstanbul’ dan kolaylıkla ulaşabileceğiniz ve haftasonu gezisi yapabileceğiniz Ballıkayalar’ dır.

Doğa severler için gezilecek yerlerden diğer bir tanesi ise Sütüven Şelaleleri‘ dir. Altınoluk ve Edremit yolu üzerinden ulaşabileceğiniz Sütüven Şelaleleri Beyoba Köyünde bulunan semaverde bir çay keyfi yapabileceğiniz güzel bir dinlence bölgesidir.

Doğa gezinizde ve yürüyüşünüzde Mıhlı Çayını‘ da ekleyerek Mıhlı Çayının ve civarındaki doğal güzelliklerini ve tertemiz havasının güzelliklerini Tarihi Kemerli Köprü üzerinde mola vererek doyasıya çıkartın. Bölgeye ulaşmak için yola koyulduğunuzda patikalar aracılığı ile ilerlerken karşınıza bolca irili ufaklı şelalelerinde çıkacağını unutmayın.

Sırada Şahindere Kanyonu var kanyonun olduğu bölgede ki oksijen sizin başınızı döndürecek kadar yoğun ve tertemiz. Dağlardan çektiği çam ormanı kokusu ve havasını doğal bir şekilde kanyonda alabiliyor ve hissediyorsunuz. Kanyon aynı zamanda bölgede baca görevide görmektedir.

Gezmeye Doyamıyacağınız Bir Güzellik

Türkmenlerin örf, adet ve kültürlerini sergilemekte olan Tahta Kuşlar Müzesi‘ de uğramanız ve görmeniz gereken ödüllü bir müze. Yüz elli yıllık bir tarihi barındıran Abdullah Efendi Konağı fotoğraflarınızda güzel bir anı olarak kalacaktır.

Son olarak Altınolukta gezilecek yerler listenizde kesinlikle olması gereken ve mutlaka görmelisiniz dediğimiz Altınoluk Antros Antik Kenti bulunuyor.Mysia’da bulunan mitolojik çok eski bir kent’ tir. Adramytteon’un deniz gören kısmında, Alkaios’a göre eski çağlarda bir Leleg yerleşim bölgesi olarak tanımlanmıştır.

Skepsis’li Demetrios’ in düşüncesine göre ise burası bir Kilikya yerleşim alanı olarak tanımlanır. Heradot’a göre burası bir Pelasg yerleşim bölgesi, Thukydides’in fikrine göre ise burası Aoil yerleşim bölgesi olarak tanımlanmıştır.

Antros Antik Kenti’ nin Edonis ve Kimmeris gibi bilinen adlarıda bulunmaktadır. Bölgede birçok kalıntı olduğundan ve bu kalıntılardaki çeşitliliğin fazlalığı bölgenin tarihsel geçmişininde hareketliliğini çok net bir şekilde sergilemektedir. Antik kente verilen isimler hakkındada tam olarak net bir bilgi bulunmamaktadır.

Otobüs Bileti Online sadece otobüs bileti satmakla kalmayıp aynı zamanda uçak bileti ve ido bileti’ de satmaktadır. Altınoluk’ a ulaşabilmek için web sitemizden Edremit Uçak Bileti ve Edremit – Altınoluk Otobüs bileti ilede rotanıza kolayca ulaşabilirsiniz.

Kazdağları’nın diğer kızmına yansıyan yamaçlarında ise ülkemizin en güzel ormanları yer almakta,  Bayramiç ve Yenice’ de buralarda yer almaktadır.


BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments