ALTINOVA OTOBÜS BİLETİ

Altınova Otobüs Bileti

Ayvalık’a 13 km mesafede, İzmir ve Balıkesir’e ise 150 km mesafede bulunan Altınova’ya  aracınızla gelebileceğiniz gibi Altınova otobüs bileti alarakta  otobüs firmaları ilede ulaşabilirsiniz.

Balıkesir’ e bağlı bulunan Altınova yı gezmek istediğinizde aynı güzergah üzerinde bulunan birçok beldeyi’ de beraberinde gezme fırsatınıda yakalamış oluyorsunuz. Bunlardan başlıcaları ise Ayvalık, Gömeç, Edremit, Küçükkuyu, Altınoluk, Güre, Zeytinli, Kaz Dağı, Burhaniye, Cunda Adası, Akçay, Ören, Bergama, Kozak Yaylası’ dır, İzmir istikametinde ise gene gezebileceğiniz Dikili, Bademli, Çandarlı, Foça, Menemen, Şakran, gibi beldeler yer almaktadır.

Altınoluk’ un en başlıca özelliği ise dünyadaki en iyi ve en kaliteli zeytinyağlarından birinin üretimini yapmasıdır. Bölgenin coğrafgi yapısı bu bölgenin üzerinde bulunan zeytin ağaçlarında yetişen zeytinlere harika bir lezzet katmaktadır. Bölgede yetişen zeytinin kalitesine en yakın zeytin ise  İtalya’da bulunan Toskana bölgesinde yetişen zeytinlerdir.


BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments