ALTUNHİSAR OTOBÜS BİLETİ

Altunhisar Otobüs Bileti

Niğde’ nin ilçelerinden biridir Altunhisar Otobüs Bileti Online’ dan Otobüs bilet fiyarları’ nı sorgulayarak en ucuz Altunhisar otobüs bileti’ ni satın alın ve Altunhisar ilçesini keşfe çıkın.

Kapadokya bölgesinin içersinde yer alan Altunhisar konum itibari ile Niğde ilimizi Aksaray ve Ankaraya bağlamaktadır. Niğde’ nin batı kısmında bulunan Altunhisar aynı zamanda büyük tarım alanlarınada sahiptir. Türmen Yörüklerinin beldeye yerleşmesi ile kurulmuş olan Altunhisar’ da Şehirler arası otobüs terminalinin kurulması ile gelişimini dahada hızlandırmıştır.

Osmanlı imparatorluğu döneminde Ortaköy adı verilmiş olan  Altunhisar, Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesinde’ de geçmektedir. Altunhisar’ ın çıkışında kayaların oyulması ile yapılmış olan ve tarihi olarak milattan öncesi döneme ait Bayatönü Kayaevi Yerleşimleri bulunmaktadır. Bakım çalışmaları ihmal edilmiş olan bu 3 kattan oluşan mağara evleri gezilecek yerler listenizde ilk sıraları alabilir.

Tarih Kokan Höyük

İtalya’ dan ve daha birçok ülkeden bölgede kazı çalışmaları yapılmak istenmektedir. Bakanlar kurulu gerekli izinleri çıkarttığında kapadokyada bulunan yapıların bir benzeri olan ve korunamamış olan  kaya evleri ve tarihi gün yüzüne çıkacaktır.

Bölgede gene neredeyse 5000 yıllık bir tarihe sahip olan Kınık Höyüğü bulunmaktadır. Yapılan kazı çalışmaları neticesinde Kınık Höyüğünde bir Hitit Sarayı’ nın olduğu kelfedilmiştir. Altunhisar otobüs bileti alarak geldiğiniz ve Bolca Yaylası bulunan Altunhisarda Yaylaya çıktığınızda Altunhisar Türküsü ile muazzam güzellikteki Melendiz Dağları’ nı ve uzantılarını seyretmeye doyamayacaksınız.

Bölgede yeşillendirme çalışmalarıda yapılmış olan Altunhisar’ da Hasandağı Ulukışla Yaylası‘ na da uğrayabilir ve bir doğa yürüyüşü yaparak oksijeni bol havasını soluyabilirsiniz. Yaylaya ulaşabilmek için İlçeye bağlı olan Ulukışla kasabasına gitmeniz yeterli olacaktır. Belediye tarafından Mayıs Aylarının sonlarına doğru Yayla şenlikleri düzenlenmektedir. Kasabadan Yaylaya ulaşım yürüyerek 15 Km mesafede bulunmaktadır.

Bu bölgedeki güzellikleri ve doğayı yaşamak ve keşfetmek için web sitemiz www.otobüsbiletionline.com‘dan bu bölge hakkındaki bilgileri bulabilirsiniz. Ayrıca Bölgeye gelen otobüs biletlerini web sitemizden diğer firmalarla karşılaştırıp en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Web sitemiz 3D güvenlik sistemiyle korunmakta ve yapacağınız işlemlerde bilgileriniz kesinlikle güvende olmaktadır.


BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments