ANTALYA OTOBÜS BİLETİ

Antalya Otobüs Bileti

İsa’dan önce ikinci yüzyılın ortalarında Bergama Krallı Attalos’un bana bir Antalya Otobüs Bileti bulun dememiştir tabi, “bana bir yeryüzü cenneti bulun” buyruğuyla kurulan ve adını kurucusundan alan Antalya, Antik Fanfilya, Sidya, Likya bölgelerinin kesiştiği Anadolu’nun en bereketli coğrafyasında kurulmuştur.

Antalya tarihi boyunca kültürün sanatın mimarın meteorolojinin Merkezi olmuştur Çünkü duasını oluşturan lacivert denizleri görkemli torosları Coşkun çağlayanları renk renk ağaçları Antalya’yı Turizm’in başkenti kılan en önemli özelliklerindendir.

Doğal güzellikler arasında yer alan Antalya turunçgil kokan doğası, uluslararası ödül sahibi marinası, dünyaca ünlü otel ve tatil köyleri ile Türkiye’nin en önemli turiz merkezlerindendir. Her sene Antalya’nın muhteşem güzelliklerini görmek için milyonlarca turist Antalya Havalimanı’nın modern yapısıyla gelişmiş sistemlerinin verdiği hizmetlerden yararlanmaktadırlar.

Antalya sahip olduğu kusursuz güzellikleri de ki plajlarında her sene milyonlarca turistin ilgi odağı olmuş konumdadır. Doğanın, yeşilliğin ve mavi tonlarının buluştuğu bu muhteşem plajları temizliği ve güzellikleri birçok mavi Bayraklı tescillenmiştir.

Bütün bu doğal güzelliklerin arasında Antalya’da özellikle Belek bölgesi sahip olduğu uluslararası standart açı birçok golf sahası ile Avrupa’nın en büyük boyut merkezi olması yolunda hızla ilerlemektedir.

Turizm Cenneti

Antalya’ya dünya turizminin ilgi odağı yapan bir başka özelliği ise uygun iklim koşulları ve tesislerdeki yüksek hizmet kalitesi ile futbol turizmindeki hızlı yükselişidir. Belek, Kundu, Manavgat ve Kemer bölgelerinde bulunan futbol sahalarına her sene bini aşkın yerli ve yabancı Futbol Kulübü kampı için giriyor.

Antalya dünyanın tanınmış şirketleriyle farklı alanlarda düzenlenen kongre ve konferanslara ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Türkiye ve Avrupa’nın sayılı fuar merkezlerinden olan anfaş birçok Yurtiçi ve yurtdışı fuar etkinliğini başarıyla gerçekleştirmektedir geleneksel mimarisi ile Şirin bir köşe oluşturan Kaleiçi’nde dar Sokaklar ve eski ahşap evler tarihi şehir duvarlarına dayanmaktadır.

Milattan sonra ikinci yüzyılda inşa edilen Hıdırlı Kulesi, Kesik minareli Camii ve milattan sonra 130 yılında İmparator Hadrianus şerefine inşa ettirilen Hadrianus Kapısı bugün bütün güzellikleriyle halen görülür. Palaotilik çağdan Osmanlı dönemine uzanan Osmanlı eserlerinin sergilediği Arkeoloji Müzesi bölgenin zengin tarihini yansıtmaktadır. Bu tarihi Antalya Otobüs Bileti ile değerlendirin.

Serik ilçesindeki en önemli tarihi eserlerin başında arkeoloji alanının dünyanın üst sıralarında yer alan Aspendos yer almaktadır. 2000 yıllık Aspendos antik tiyatrosunun sunduğu olan üstü akustik Antalya’nın doğal güzellikleri ve beraberinde sanatın din, dil, ırk ve sınır tanımayan yapısıyla her yıl düzenlenen Aspendos Opera ve Bale Festivali binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiyi unutulmaz dakikalar yaşatmaktadır.

Tarih Kokan Antik Kentler

1950’li yılların ortalarında tarihi Aspendos tiyatrosunda düzenlenmeye başlayan konserler ve tiyatrolar Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin temel taşını oluşturur Festival Türk sinemasının Antalya ve Türkiye’nin dünyaya tanıtımı adına büyük başarılara imzasını atmaktadır.
Altın Portakal Film Festivali’nin sanata ve sanatçıya verdiği önem geleneksel olarak düzenlenmeye başlayan Avrasya Film Festivali’nde kalitesini ispatlamış yerli ve yabancı birçok ünlü sinema sanatçısının seyircisiyle buluşturmuştur.

Kilise, Sinagog ve Camilerin aynı bahçe içerisinde yer aldığı dinler bahçesi Serik’in en ilgi çekici yerlerinden birisidir. Üç büyük dinin mensuplarının aynı yerde ve aynı anda ibadet yapmasını sağlayan bu bahçeye Evrensel barış ve ahlak konularında da dünyaya çok önemli bir mesaj taşımaktadır. Dünya üzerinde bütün insanların eşit olduğu ve inanç özgürlüğüne sahip olduğunun vurgulandığı dinler bahçesi açıldığı günden günümüze kadar Dünyanın çeşitli yerlerinden farklı inançlara sahip pek çok insanın uygarlıklar Merkezi Anadolu’da buluşturmayı başarmıştır. Sizde buluşmada yer almak için Antalya Otobüs Bileti ile satın alın.

Antalya, hayranlık uyandırıcı tarihi kalıntılarının yanısıra şaşırtıcı doğal güzelliklerini sergilendiği bir açık hava müzesini andırır. Antalya’nın 14 kilometre kuzeydoğusunda yer alan yukarı Düden Şelalesi muhteşem duasıyla dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri çekmektedir. Aşağı Düden Şelalesi 40 metre yükseklikten denize dökülmektedir. Kurşunlu Şelalesi, Lara Plajı ve Konyaaltı Plajı da Antalya’nın dikkat çeken doğal güzelliklerindendir.

Olimpos Beydağları Milli Parkı ve Topçam Plajı gözler önüne kusursuz manzaralar sergilemektedir. Doğal güzellikler arasında dolaşmak isteyenler için parkın Kuzey ucunda kamp alanları yer anlamı almaktadır. Bölgenin kuşbakışı görüntüsü tünektepe den gözler önüne sermektedir.

Her Mevsimi Ayrı Güzel

Dört mevsimin bir arada yaşandığı Kent Antalya. Sabah bembeyaz karlar üzerinde kayak yaparken 50 dakika sonra Akdeniz’in muhteşem maviliğinde kulaç atabilirsiniz. Saklıkent Antalya Kent merkezine 50 kilometre uzaklıkta olup Toroslar’ın dağ manzarasında kolayca ulaşabileceğiniz bir kayak merkezidir.
Türkiye’de İnsanlığın en eski yerleşim merkezi olan Karain Mağarası da Antalya’da bulunmaktadır. Bu tarihi mağara pek giriş birbiriyle bağlantılı 3 bölüme açılmaktadır. Her ne kadar buluntulardan bazıları bir işte yer alan ufak müzede sergilenen eserlerin büyük bir çoğunluğu Antalya Müzesi’nde sergilenmektedir.

Doğa ve tabiatın birbiriyle kaynaşması için özenle planlanmış olan Kemer Tatil için ideal bir bölgedir. Tam donanımlı Kemer Marina cihatçıların ilçenin güneyinde ki Mükemmel Kolları ve kumsalları keşfe de bilmeleri için yüksek standartlarda hizmet vermektedir.

Dünya ralli şampiyonası’nın önemli kitapların biri de genelde yapılmıştır Ralli of Türkiye tüm dünya televizyonlarında naklen Yayınları motorsporları meraklarını ilgi odağı olmuştur. Doğaya Saygılı ve çevreye duyarlı olan tatil köylerinin bir türlü ormanlarla bütünleşmiştir.

Kemerin 15 kilometreye güneyinde yer alan Tahtalı Dağı’nın eteklerindeki antik Faselisin 3 Limanı bir zamanlar önemli bir ticaret merkeziymiş. Su kemerlerinin, Argoraların, hamamların, tiyatronun, Adriyanus kapısının ve Akropolis kalıntıları şehrin tarih içindeki önemini gözler önüne sermektedir.
Güney limanından Tahtalı Dağı ve çevresinin görünümü muhteşemdir. Faselisin rüzgarlara kapalı sakin koyları kusursuz bir dinlenme ortamı oluşturur.

Kara ya da deniz yoluyla ulaşılabilen Olimpos valisinin Defne ağaçları de zakkumlar gölgelemektedir. Antalya Otobüs Bileti karayolunda size lazım olan bilet.Mabet kapısı tiyatro, hamam, Agora antik devirlerden günümüze gelmeyi başarmıştır. Kent surları ve körfezdeki kuleler ortaçağı aittir. Olimpos’un kuzeyinde yer alan Çıralı Plajının yamaçlarında Yaklaşık 300 metre yükseklikte Yanartaş yer almaktadır. Mitolojiye göre Likyalı Kahraman Bolerpon, kanatlı atı Pegasus’un sırtında ağzından Ateş püskürten canavar Kilera ile savaşmış ve onu burada öldürmüştür.

Finike

Olimpos’un batısında turunçgil ağaçları ve bahçeleri ile kuşatılmış Finike Körfezi bulunur. Doğusunda Kumlu sahiline uzanan Finike, batıda Kayalık kollarla çevrilidir. Şehir surları ,Likya mezarları ve Roma Tiyatrosu da görülmeye değer eserler arasındadır. Anadolu’nun en güzel vadilerinden birine bakan Ali Kandanın Harabeleri arasında Agora tiyatro stadyum su sistemi Tamam ve her yere dağılmış mezarlar sayılabilir.

Finike’nin 25 kilometre batısında yer alan Demre eski adıyla Mayra çok iyi korunmuş Roma Devri tiyatrosunun yanı sıra bu tiyatroyu tepeden seyreden Kaya Mezarları ile anılır.
Mayra’nın Antik kenti Limanı olan Andriyake Kalenin batısında olup, güneşlenmek ve yüzmek için güzel bir kumsala sahiptir. Kekova Adası’nın Kuzey sahili boyunca Antik Apolonia kentinin milattan önce dördüncü yüzyıla ait yazlık yalıları batık Kent görünümünde yer yer su içinde görülebilir. Kaleköy Kalesi bu berrak sularda gezinen yazıların sayısı koyların ve adaların kuşbakışı seyredilebileceği en iyi yerlerden birisidir.

Kaş

Kekova dan Batıya doğru gidildiğinde üç tarafı dağlarla çevrili Kaş ilçesine ulaşılır Taşkın eski adı olan Antiphellos’tan günümüze sadece Likya Kaya Mezarları, Anıt mezarlar ve Tiyatrosu kalmıştır.
Antalya’nın eşsiz doğal güzelliklerini gökyüzünden seyretme fırsatı sunan yamaç paraşütü ise son yıllarda dünyada hızla artan bir ilgi görmekte ve Antalya’da özellikle Kaş ve tünektepe de profesyonel Yamaç paraşütçüleri eşliğinde yapılmaktadır.

Antik Pamfilya Bölgesi’nin önemli bir şehri olan Perge’deki arkeolojik buluntuların Roma imparatorluk çağına aittir. Antalya Müzesi’nde sergilenen heykeltraşlık eserleri her Perge’de ileri düzeyde bir heykeltraşlık atölyesinin varlığına işaret etmektedir. Sergilenen Perge heykelleriyle Antalya Müzesi dünyanın en zengin Roma dönemi heykel koleksiyonuna sahip müzelerden Biri haline gelmiştir.

Side

Antalya’nın ve Türkiye’nin en çok bilinen antik yörelerinden biri de Side’dir.Bugün güzel Bir sahil Kasabası olan Side antik dönemlere ait kalıntılar ve kumlu plajlar birçok alışveriş merkezi ve modern konaklama tesisinin bir arada olması turist akımını sağlayan başlıca nedenlerdendir. Sütunlu kemerler üzerine inşa edilmiş olan Side antik tiyatrosu yöredekiler arasında en büyük olanlarındandır. Diğer kalıntılar arasında Agora, Apollon Tapınağı, çeşmeler ve nekropolis bulunmaktadır. Şimdi müze olan geniş Roma Hamamı Türkiye’nin en güzel arkeolik koleksiyonlarından birine sahiptir.

Türkiye’de en çok ilgi çeken ve bilinen mağaralardan birisi de Altınbeşik Mağarası Milli Parkıdır. Göller ve enteresan Kaya formasyonlarıyla travertenler ve dereler bu bölgeyi daha da güzelleştirmektedir. Bu güzellikler Antalya Otobüs Bileti satın alarak değerlendirebilirsiniz.


BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments