ARDEŞEN OTOBÜS BİLETİ

Ardeşen Otobüs Bileti

1461 yılında Fatih Sultan Mehmet Rum Pontus İmparatorluğu’nu yıkınca Ardeşen bir süre özerk kalmıştır.Ozamanlar Ardeşen Otobüs Bileti yoktu. Önce pazar ilçesinin Bucak merkezi olan Ardeşen 1 Mart 1953 tarihinde ilçe olmuştur. İlçenin yüzölçü 743 kilometrekaredir.

Doğusunda Fındıklı, batısında Pazar, güneyinde Kaçkar Dağları, kuzeyindede Karadeniz ile çevrili olup kıyı uzunluğu 10 kilo metredir. Sahilinden 50 kilometre kadar iç kısımlara uzanıyor.

Bölgede Doğu Karadeniz Dağları’nın uzantıları ve tepeleri yer alır Bölgenin akarsuları, Fırtına Deresi, Dolana çayı, Konak Deresi ve Yeniyol deresidir. Karadeniz ikliminin koşulları bu bölge için de geçerlidir.

Kıyı kesimleri ılık ve bol yağışlıdır.İç kısımlara gidildikçe iklim sertleşiyor.Sarp ve engebeli arazi yapısının ve ikliminin de etkisiyle ilçenin bitki örtüsünün genelde 700- 2300 metre yüksekliğindeki kısımları kaplayan ormanlar oluşturuyor.

Ardeşen halkı Denizcilik, inşaatçılık, fırıncılık gibi işlerde gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında çalışmak üzere ilçe dışına çıkmıştır. Çay tarımının ve sanayisinin de etkisiyle azalan gurbetçilerin ekonomideki Bir takım sıkıntılar sebebiyle halen devam ettiği söylenebilir bölgede.

Alanlarda geleneksel ve kültürel yaşamı bulabilmiştir Bu unsurlardan özellikle yerel diller yaşlı nüfus arasında kullanılmaktadır özellikle Lazca gibi. Kıyafetlerde kırsal alanlarda yaygın olarak gözlenmektedir.

Sizde ardeşenin güzelliklerinden faydalanmak isterseniz web sitemiz olan www.otobüsbiletionline.com adresimizden Ardeşen hakkında bilgileri öğrenip bu bölgede gezilecek yerleri ve bu bölgeye giden otobüs ve uçak biletlerini en ucuz fiyata Satın alıp değerlendirebilirsiniz.


BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments