ARSİN OTOBÜS BİLETİ

Arsin Otobüs Bileti

Karadeniz dalga dalga okşar kıyılarını. Yemyeşil doğanın koynunda bir çocuk gibi Arsin. Martı çığlığı sabahında denize açılıyor balıkçılar. Sizde Arsin Otobüs Bileti ile açılabilirsiniz Arsin’e. Uzaklardan serin serin akan derelerin şırıltılarını duyarsınız. Fındık bahçelerinde Sevda türküleri yükselir. Dallar iner fındıklar sepetleri doldurulur. Güzel insanların Köyü tebessümleri Merhaba der sizlere sıcak ve sevecen bir o kadar da doğal. Her Yamaç ayrı bir çiçek dizini sunar sizlere. Yükseldikçe Komar ve zefin çiçeklerinin görsel şölenleri başlar. Mayıs ve Haziran aylarının çiçek güzelliğiyle. Çiçek kokuları arasında engin bir doğanın huzur veren sevgisini hissedersiniz.

Arsin hem mavi hem de yeşile bulanmış bir tablo gibidir adeta.Derin vadileri, kokulu üzümleri ve meyve bahçeleriyle saklı bir cennet gibidir Arsin.

Trabzon’un doğusunda, Yobra ile Araklı arasında kurulu Arsin’in adına ilk kez 16. asırda Osmanlı kaynaklarında rastlarız Arsen diye.

Tarih, Sanat ve Doğa İç İçe

Safta’ya uzanan yollar üzerinde Galata Kalesi bulunur. Henüz arkeolojik bir çalışma yapılmayan bu Kale, ölçülerini gizeminde saklar. Kimler gelip kimler geçmiş bilinmez. Yeşil tarihe de örgü atmış. Tarih orada gizli. Tarihin ışığı gibi eski cami sevginin ve sabrın bu muhteşem eserleri desen desen gülümser bu günlere. Kalem işçiliğinde ki renk armonisi, sütün içeriğindeki zenginlik ayrı bir haz veriyor. Ruhu okşayan güzelliklerle namaza duran bedenler ayrı bir huzurla açar kollarını ilahi gökyüzüne. Çata Büyük caminin ve Güneyce Büyük Cami’nin görsel Bir kölenin İçine çeker sizleri. Uyumsuz renkler ve de senin içinde eriyip gidersiniz.Çeşme ne yer yer selam durur sizlere bir yudum su içmek isterseniz senin sevin kaynağından.

Arsin sanatçılarıyla da önemli bir merkezdir. Ressamlar kenti Trabzon’un ilk özel resim müzesi Arsin Elma alan köyündedir. Trabzon’un yetiştirdiği önemli ressamlardan Haydar Durmuş uzun yıllar biriktirdiği resimleri burada sergiliyor. Resimler arasında ülkemizin önemli ressamlarının da eserleri sergileniyor.

On dokuzuncu yüzyılın önemli eğitmenlerinden İbrahim Cudi Bey Arsin’in Yeşilce Mahallesinden. Trabzon’un da önemli şahsiyetlerinden olan İbrahim Cudi Bey, Cudi Bey İlkokulunun da kurucusudur aynı zamanda. Lugat-ı Cudi gibi önemli bir eseri yazan İbrahim Cudi Bey’in ayrıca 17 eseri daha bulunmaktadır. Eğitimin Gülen yüzüdür Arsin. Karadeniz Teknik Üniversitesi Arsin Meslek Yüksek Okulu bu ilçededir.

Ve fındık bahçeleri, emeğin mutluluğa dönüştüğü bahçeler, türkülere hayat veren bahçeler.

Denizlerde kayıklar

Kızlar fındık ayıklar

Sevenler sevdiğini

Nice gündür sayıklar

Eser Yazın Rüzgarı

Yelken dolacak kadar

Fındık parası aldım

Gönlüm olacak kadar.

Zor coğrafyanın bu bereketli ürünü Arsin yaşam veriyor. Ülkemizin en önemli fındık fabrikaları Burada işler fındığı ve yurtdışına ihracatı.

Arsin Ekonomisi

Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi 983 bin 420 metrekare alan üzerine kurulmuştur. 76 firmanın faaliyet gösterdiği ve üretim yaptığı Organize Sanayi Bölgesinde Yaklaşık 5 bin işçi istihdam etmektedir. Her geçen gün büyüyen ve ihracatı artan Organize Sanayi Bölgesi aynı zamanda Trabzon ekonomisinin de en önemli faktörü. Kurulduğu günden itibaren özverili ve fedakarlıkla dolu çalışmalar neticesinde milyon dolarlık ihracat kapasitesine ulaşan bölge ve Türkiye ekonomisine katkısını arttıran modern tesisleriyle Karadeniz’in gurur kaynağı Arsin Organize Sanayi Bölgesi. Gururlu olmaya da devam edecek.

Bölgenin belki de ilkidir Karaca at çiftliği. Meraklılarınca büyük ilgi gören çiftlikte ziyaretçiler at sırtında olmanın zevkini yaşıyor.Osman Keleş Orman Çiftliği ise ruhumuzu okşayan atmosferiyle bizleri çekiyor. Doğal güzellikleri içerisindeki bu güzel tefsir Seyitler Karacalar özgürce dolaşıyor. Hafif esen rüzgarın büyüyen yeşil diye söylediği ninnileri Duyar gibi olursunuz. Gelmek değil Ayrılmak zordur buradan.

Doğal plajları yaz aylarının vazgeçilmezleri. Akşama kadar tertemiz suyun tadını çıkaranlar yorgunluğun huzur içinde yatarlar uykularına. Bu huzur ve mutluluk çok uzak değil bir  Arsin Otobüs Bileti kadar yakınınızda.

Santa

Ve Santa; düzenli duvarların ve sessiz sokakların söyleyeceğini söylemediği tarihi mekan, yedi mahallesi ve 9 Kilisesi ile karşılar sizi. Her tarafı tarih kokar. Birden birinin seslendiğini hissedersiniz. Rüzgardır Oysa. Yemyeşil çimenlerin tertemiz kokusu dolar ciğerlerinize yuvarlanmak istersiniz özgürce. Sokakları, evleri, kiliseleri, çeşmeleri ile açık bir müze gibidir Santa.Yaylalar zirvelerin bayramına dönüşür.

Yaylaların en güzelidir Taşköprü. Köprüsü ve çağlayan ırmak ile huzur verir. Ve Arsin büyüyor Paris’in modern üşüyor 230 bin metrekare falan üzerine kurulan yeni tesislerle Arsin yenileniyor. Sentetik sahaları, spor alanları, yürüyüş parkurları, Kongre Salonları, yeme-içme Tesisleri, çocuk parkları ve fuar alanlarıyla yepyeni bir Arsin doğuyor şimdi. Liman ve balıkçı barınağının yanında muhteşem köprüsüyle gençleri heyecanlandırıyor adeta ve Arsin denize kavuşuyor. Artvin Spor adeta gençliğin neresidir heyecanlıdır. Spor Kenti Trabzon’un da bir aynasıdır aynı zamanda. Sarı siyah formasıyla arsinspor bugün üçüncü Lig’de gururla temsil ediyor Trabzonspor’u.

Arsin, gelişen ve büyüyen bir konseptle yarınlara umutla bakıyor. Arsin, güzellikleriyle güzele hasret yürekleri buluşturuyor. Haydi Arsine. Arsine gelmek için www.otobusbiletionline.com web sitemizden Arsin Otobüs Bileti satın alarfak gelebilirsiniz.


BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments