ATAKUM OTOBÜS BİLETİ

Atakum Otobüs Bileti

Eski adıyla Matasyon, şimdiki adıyla Atakum olan ilçe, Sinop-Samsun karayolu Üzerinde ve şehir merkezi yaklaşık 5 km mesefededir. Samsun ilimize bağlı olan bir ilçedir. Deniz kıyısında ve sığ bir denize sahip ve geniş bir kumsalı olan ilçemidir. Bu kumsalın tadını çıkarmak için kendinize bir Atakum Otobüs Bileti satın alabilirsiniz. Bileti nerden bulurum diye düşünmenize gerek yok www.otobüsbiletionline web sitemizden oturduğunuz yerden zahmetsiz ve güvenli bir şekilde bileti satın alabilirsiniz.

İlçe yerleşim bölgesi itibariyle diğer bölgelere göre düz bir alana yayılmış ve yapı itibari ile de yeni yapılanmalar mevcuttur. Şehircilik planlanmasına uygun olarak kurulan  ilçe her sene gelişmesiyle beraber nüfusundada artış olmaktadır. Samsun ilinin nüfusu en hızlı artan ilçesi olmuştur. 2004 yılının sayımına göre nüfusu yaklaşık 64 bin civarında olan ilçe, 2010 yılında yapılan sayıma göre nufusu yaklaşık 124 bine dayanmıştır.

Geçmiş yıllarda Samsun’un yazlık yeri olarak kullanılan ilçesi son yıllarda gelişmiş yapıları ve artan nufusuyla artık yaz kış yaşanan bir yer haline gelmiştir. Atakum ilçesinin diğer ilçelerden farklı kılan unsur, yaz truziminin glişmesi , plajlarının ve sahillerinin olmasıdır. Ege ve Akdeniz sahillerini aratmıyacak kadar iyi ve güzel olması ile ilçe statüsüne geçmiş ve çevresindeki birçok beldeyi kendi bünyesine bağlamıştır. Bunlardan bazıları, Atakent, Kurupelit, İncesu, Altınkum, Çatalçam ve Taflan beldeleridir.

Tüm bu yerleri Atakum Otobüs Bileti alarak ziyeret edebilir ve doyasıya keşfedebilirsiniz. Web sitemizden yapacağınız bilet alımlarınızı, kullanmış olduğumuz 3D güvenlik sistemi sayesinde güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. Aynı zamanda kolay erişilebilir menüsü sayesinde kafanız karışmadan ve zorlanmadan doğru bilgileri girerek birkaç tıklamayla biletinizi sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Şimdiden sizlere iyi keşifler dileriz.

 

Ülke Türkiye
İl Samsun
Coğrafi bölge Karadeniz Bölgesi
Yönetim
  Kaymakam Ali Bakoğlu
 Belediye başkanı İshak Taşçı (AK Parti)
Rakım 610 m (2.001 ft)
Nüfus (2015)
  Toplam 169,809
Kır
Şehir 169,809
Zaman dilimi UDAZD (+3)
Posta kodu 55200
İl alan kodu 362
İl plaka kodu 55

 


BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments