AYANCIK OTOBÜS BİLETİ

Ayancık Otobüs Bileti

Ayancık, Cumhuriyetin ilanına kadar Kastamonu iline bağlıyken, Cumhuriyetin ilanından sonra yapılan idari düzenlemeler de Sinop iline banmıştır. Yemyeşil iki Tepe’nin arasında, bir ananın şefkatli kucağında masumca uyuyan yavruyu anımsatan güzelliğiyle görenlerin yüreğine kuruluverir Ayancık. Sizde bu duyguyu yaşamak isterseniz Ayancık Otobüs Bileti satın alarak gelin bu diyarlara.  Sinop’ta olduğu gibi Ayancık ilçesinde de deniz, orman ve güneşin doğuşu güzelliğine şahit olursunuz. İlçe merkezi 202 metre yükseklikteki Maltepe ve Ayhan Tepe ile deniz arasında Ayancık çayı vadisine kurulmuş, adını Ayan tepesinden almış harikalar diyarı şirin bir ilçedir.

Ayancık ilçesine gelip de Ak Gölü’nü görmemek olmaz. Başka hiçbiryerde  göremiyeceğiniz bambaşka bir tabiat harikası. Küre Dağları’nın zirvesinde mis gibi çam, kayın ve Köknar ağaçlarının çepe çevre sardığı Akgöl, gürültüden uzak, sakin bir hayatı, bol oksijenli, temiz ve dumansız bir atmosferi ikram eder sizlere. Yeşilin her tonunu görmek mümkündür burada. Akgönül gezerken yaşadığınızı ve zindelikteliğini zil hissedersiniz.

Akgül’ün yaklaşık beş kilometre yakınlarında bir değil İnhalkı Mağarası vardır ki o da ayrı bir tabiat harikasıdır. Eşine az rastlanan bileceğiniz güzelliklere sahip olan İnhalkı Mağarası, traverten zenginliği, muhteşem görüntüsü ve dünyanın kuruluş çağlarına kadar götüren gizemli duruşu ile tekrar tekrar ziyaretçilerini buraya davet etmektedir. Ayancığa gelen yerli ve yabancı turistlerin Uğrak yeri olan İnhalkı Mağarası’nın da özel ışıklandırmanın yardımıyla madenin derinliklerine gidebilir tabiatın oluşumundaki esrarı kucaklayabilirsiniz. Bütün bu güzellikleri izlerken ruhumuzda sunulan sonsuz huzur ile mutluluğu doyasıya yaşarsınız.

İsterseniz Çamurca Plajında, Gelincik burnunda ya da İstepan limanında denizle ve kumla hasret giderin. İskeleden gün batımının doyulmaz büyüsünü seyrederken güneşin çizdiği o muhteşem resmi doya doya seyredin. Bu büyülü atmosferde olta nazı atın denize ve bu resmin içinde sizde yerinizi alıverin. İşte bu tablonun Ne kadar muhteşem olduğunu o zaman göreceksiniz.

Maltepe’den Ayancığı seyredin. Ayancığın üzerinde uçan halıya binmiş Simbat masallarında gibi hissedeceksiniz kendinizi. Ama siz yinede Ayancık Otobüs Bileti alıp otobüsle gelip çıkın Maltepe Tepesine. Dilerseniz firmanın yemyeşil dağlara, tabiatın eşsiz musikisi halinde süzülen tuş seslerinin ve kuş seslerinin ahengi içinde kayboluverin.


BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments