BANDIRMA OTOBÜS BİLETİ

Bandırma Otobüs Bileti

Bandırma Otobüs Bileti

Marmara Denizi’nin kıyılarında sevimli bir kent düşünün. Bu kente hemen bir Bandırma Otobüs Bileti satın alın ve gidin. Denizin mavisiyle cennetin yeşilinin kavuştuğu özel bir coğrafya. Çağdaş Kent Yaşamının standart olarak sunulduğu özgür, aydın ve mutlu insanların kenti.

Sadece o çok özel yolcusu Mustafa Kemal’in değil aynı zamanda ulusumuzun Kurtuluş inancını Anadolu’ya ulaştıran Bandırma vapuruna adını veren ve bundan büyük gurur duyan bir kent işte burası Bandırma.

Marmara Denizi’nin güneyinde aynı adla anılan Körfez’de yer alan önemli bir liman kentidir Bandırma. Ülkemizin üç büyük kenti İzmir İstanbul ve Bursa’ya ortalama iki saatlik uzaklıktadır. Karayolu, denizyolu, demiryolu ve havayolu ulaşım olanaklarının tamamı kullanılabilmektedir.

Ülkemizin beşinci büyük limanına sahip olan Bandırma, deniz taşımacılığı konuştuğundan çok önemli bir potansiyeli barındırmaktadır. İstanbul-Bandırma arasındaki hızlı feribot ve deniz otobüsü seferleri ile iki saat gibi kısa bir zamanda üstelik rahat yeri yolculuklar İstanbul’a Ulaşmak mümkündür.

Demiryolunu tercih edenler ise Feribot ile bağlantılı olarak her gün yapılan İzmir-Bandırma arasındaki hızlandırılmış tren seferlerinin farklı bir ulaşım alternatifi sunmaktadır. Bütün bu ulaşım yollarına ait biletleri www.otbüsbiletionline.com web sitemizde bulabilir en ucuz fiyatlarla satın alabilirsiniz. Bandırma Otobüs Bileti, Bandırma Uçak Bileti, Bandırma Denizotobüsü Bileti, Bandırma Tren Bileti, Bandırma Feribot Bileti hepsinide çok özel fiyatlarla web sitemizde bulabilirsiniz.

Bandırma bölgenin önde gelen Sanayi kentlerinden biridir ilçemizdeki Etlik piliç, yumurta, damızlık civciv, gübre, bitkisel yağ, yem, cırcır, Çeltik, salça, dondurulmuş Su Ürünleri, Mermer ve taş işletmeciliğinde ülkemizin önde gelen firmalarının Tesisleri bulunmaktadır.

Ülkemizin önemli zenginliklerinden biri olan bor madeninin işlendiği fabrikalarda bulunmaktadır. Rüzgar enerji santralleri ve doğalgaz Çevrim santralleri ile Doğa dostu temiz Enerji Üretim konusunda gelecek için ümit vermektedir. Bandırma ve çevresi Turizm açısından zengin bir potansiyele sahiptir.

Hayallerin Kenti

Dünyaca ünlü Kuş Cenneti, antik çağların iki önemli dönemine ait Kyzikos ve Daskyleion kazıları, Kapıdağ’da Doğa turizmine, Erdek ve Avşa’da deniz turizmi, Gönen’de Manyas’ta Termal turizm bölgelerimizin önemli zenginlikleri arasında yer almaktadır. Perslerin satraplık merkezi olan Daskyleion Antik Kenti Bandırma’nın 30 kilometre güneyinde ve Ergili Köyü çevresinde yer almaktadır. Burada sürdürülen kazılarda elde edilen her Pers, Frig ve Lidya dönemine ait buluntular Arkeologlar ve bilim dünyasında yankı uyandırmaktadır. Kazılar Dünyanın dört bir yanından ilgi ile izlenmektedir.

Kapıdağ’da bulunan antik Kyzikos kenti de dönemin en parlak uygarlığından izleri günümüze kadar taşımaktadır. Burada da kazı çalışmaları devam etmektedir. Bandırma’da Bölgemizdeki kazılardan elde edilen bulgular ve diğer eserlerin sergilendiği Arkeoloji Müzesi de bulunmaktadır.

Bir Balıkçı Köyü olan ve Kyzikos Şehir Devleti’nin Limanı olarak da kullanılan Bandırma, o yıllarda güvenilir Liman anlamına gelen anormal olarak anılıyordu. Bandırma 1328 yılında Karesioğulları Beyliği’nin himayesi altına girmiş, 1336 yılında Orhan Gazi zamanında Osmanlıların eline geçmiştir. Birinci Dünya Savaşı sonrası 2 Temmuz 1920 tarihinde Yunanlılar tarafından işgal edilen Bandırma, 17 Eylül 1922 tarihinde işgalden kurtarılmıştır. Hasan Tahsin ilk kurşunu ile başlayan Kurtuluş savaşımızda Son kursunda Bandırma Ayyıldız Tepe’de atılmıştır. Bunun anısına 1974 yılında Ayyıldız Tepe de yaptırılan Son Kurşun Anıtı gururla yükselmektedir. Bandırma Atatürk’ün Samsun’a Taşıyan Bandırma vapuruna verdiği isimleri Kurtuluş Savaşı Destanı’nda özel bir yere sahiptir. İşte bütün bü güzelliklere Bandırma Otobüs Bileti satın alıp ulaşabilirsiniz.


BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments