BARTIN OTOBÜS BİLETİ

Bartın Otobüs Bileti

Bartın doğanın, tarihi, beşeri kültürün bütün ihtişamı ve saflığıyla karşılar misafirlerini. Bartın Otobüs Bileti ile yaptığınız seyahat sonunda.Her Cadde mahalle ve sokağında modern kent kültürü ile tarihin sessiz tanıkları ile huzurlu bir yolculuğa çıkartır sizleri.

Dünyanın dört bir tarafından Bartın’ın eşsiz güzelliklerini görmeye gelen misafirler hava yoluyla Ankara ve İstanbul’a, buradan da Ankara’dan 283 kilometre İstanbul’dan 420 kilometre kat ettikten sonra bu yeryüzü cennetinde bulurlar kendilerini. Otobüs  veya hava yolculuklarınız için www.otobüsbiletionline.com web adresimizden en uygun fiyatlara Bartın Otobüs Bileti ve Bartın Uçak Bileti bulabilir ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Adını “muhteşem akansu” anlamına gelen Bartın Irmağının eski dönemlerdeki adı olan Partinios’tan alan Bartın’ın sokaklarını geziyoruz. Her köşesi zengin ve mistik bir dokuyla örülü Bartın, bizlere doğanın tarihi ve zengin Anadolu kültürünün kapılarını açıyor.

Kadim geçmişiyle bizleri selamlayan tarihi yapılar kentin neredeyse bütün sokaklarında karşımıza çıkıyor. Kente adını veren Bartın Irmağının Berrak suyu seyrine doyum olmayan bir güzellikle akarak tıpkı insanları gibi sıcacık bir tebessüm ile karşılıyor bizleri. Gezi tekneleriyle Bartın ırmağında ilerlerken adeta efsunlu bir rüyadaymış gibi önümüzde uzanıp giden ırmağın seyriyle kendimizden geçiyoruz.

Bartın ırmağında inerek ayağımızı karaya bastığımızda her tarafı buram buram tarih kokan Bartın’da Osmanlı döneminin izlerini bakıyoruz. Adeta geçmişle bugün arasında bir bağ kuran Kemerköprü ve Ordueri Köprüsü ecdadın bıraktığı en önemli tarihi miraslar arasındadır.

Geçmişi 1900’lü yılların başlarına dayanan Ahşap Bartın evleri kentin kültürel dokusunu en iyi yansıtan birer sanat eseri. Bartın’dan ülkemizde kalan bir diğer tarihi miraslar günümüzden tam 80 milyon öncesine ait lav sütunları. Hazreti Muhammed sallallahu aleyhi ve sellemin sancaktarı, Ebu Derda Radıyallahu anhın ebedi makamı her gün onlarca ziyaretçiyi kapılarını açıyor.

150 yıllık İbrahim Paşa Camii ve kentin en eski yapılarından biri olan Arap Camii Anadolu İslam kültürünün o eşsiz güzelliğini yansıtıyor.

Bartınlı kadınlarımızın kendi elleriyle tamamen doğal olarak yetiştirdiği sebze, meyve ve süt ürünlerinin yaklaşık 200 yıldır Gavla pazarında halka sunuluyor. Tadımlık bir ziyaretle Bartın’ın en meşhur el sanatları biri olan ve on yedinci yüzyıldan biriyim icra edilen tel kırma işlemeciliğinin görüyor ve yöre insanının el becerisine bir kez daha hayran kalıyoruz.

İnkumu

Karadeniz’in eşsiz güzellikteki tabiat harikası İnkumu. Kilometrelerce uzunluğundaki plajı, eşsiz denizi ve gönülleri fetheden manzarasıyla İnkumu, masmavi bir huzurla kaplıyor içimizi. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği İnkumu kumsalında yetişen özgün Kum Zambağı’da bir hayli ilgi çekiyor.

İnkumu’ndan sonra kendimizi Kemal Samancıoğlu Etnografya Müzesi ile tarihi tarihe tanıklık ederken buluyoruz. İsmini Bartın’ın en eski sakinlerinden olan Kemal Samancıoğlu’ndan alan Bartın Etnografya Müzesi Bartın halkının büyük özverisi ile tam 10 yıldır yerli ve yabancı turistleri tarihin gizemli yolculuğuna çıkarıyor.

Batı Karadeniz’de kıyıdan hiç kısma kadar uzanan 3 dağın oluşturduğu Küre Dağları barça’nın eşsiz doğal güzelliklerinden biridir. Küre Dağları Karadeniz Bölgesi ve ülkemiz için adeta akciğerin görevi görüyor.

Ülkemizin zengin mutfaklarından birine sahip olan Bartın, görsel ziyafet damak tadınızı da davet ediyor. Birçok nefis lezzetiyle bu daveti sunan Bartın damak tadımızı da cezbediyor.

Bartın’ın eşsiz lezzetlerinden güçlükle ayrılarak sahile iniyoruz. Yerli ve yabancı turistin büyük ilgi gösterdiği sahil bütün yaz günlerinde olduğu gibi yine cıvıl cıvıl yine rengarenk. Biraz olsun serinlemek için masmavi suları bırakıyoruz kendinizi burada denizin tadını çıkarıyor doyasıya eğleniyoruz. Denizde geçirdiğimiz zamanın yorgunluğunu her Bartın ziyaretçisi nin yaptığı gibi tekne turuyla atıyoruz.

Karadeniz’in tertemiz ve berrak suyunda gün batımına doğru yol alıyoruz günün bu son dakikalarında Bartın’ı ve gün batımını seyrediyoruz. Boğazımızda düğümlenerek yürümeye sızan Güneş’in son damlaları güzergah boyunca yolculuğumuza eşlik ediyor.

Sabahın ilk ışıklarıyla Kurucaşile’ye geçtiğimiz zaman Küre Dağları milli Parkı’nın egzotik havasını soluyoruz. Ülkemizdeki tek Pan Park olan Küre Dağları milli Parkı’na gezerken bu doğal güzelliğin binlerce bitki ve hayvan çeşidinin bünyesinde barındıran tabiatın insan elinin hışmına uğramamış yeryüzü cennetlerinden biri olduğuna kanaat getiriyoruz. Bunun yanında bakir koyları ve büyük şehirlerin karmaşasından uzak Sahilleri ile Kurucaşile kulağımıza gerçek huzurun sırrını fısıldıyor.

Ulus

Ulus ilçesinde bulunan Ulukaya Şelalesi de bir yeryüzü cenneti olan Bartın’ın Doğa harikaları arasında. Bu cennette ise insanın gerçekten huzur ve iyiliğe ulaşması gerçekten hiç de zor değildir. Bu doğal harikaları ile göz kamaştıran Ulus aynı zamanda bölgenin Yayla turizmine de ev sahipliği yapmaktadır. Yazın sıcağından bunun alarak doğa ile iç içe bir tatil yaşamak isteyenler uluyayla başta olmak üzere Ulus yaylalarında temiz havanın keyfini çıkarıyor. Bartın Otobüs Bileti sizi buraya getirir.

Ve gün batımının Kızıl saltanatı gökyüzünde hükmünü sürmeye başlıyor rüya gibi bir keşfin ardından günün yorgunluğunu atmanın en iyi yoludur Bartın’ın Gün batımını seyre dalıp sıcacık çayınızı yudumlamak. Şüphesiz ki insan farkında hayatın anlam ve önemini kavramakta güçlük çekmiyor. Bir parça huzur, bolca doğal güzellik ve insan özünde bulunan saf iyilik.

Gün sona ererken Çeşmi Cihan’ı barındıran gümüş tellerin yeşil memleketine bakarak hayallere dalıyoruz. Bartın bir parça huzur, bir parça Sevgi, bir parça tabiat, bir parça Cennett.


BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments