BATMAN OTOBÜS BİLETİ

Batman Otobüs Bileti

Uzak geçmişin yakın tanığı Batman. Uzağı yakın eder Batman Otobüs Bileti. Elekan,Elah, İluh veya günümüz ismiyle Batman. Dicle’nin aktığı topraklarda zengin tarihi mirasını bugüne değin koruyabilmeyi başarmış olan Batman, tarihsel anıtlarıyla bir doğa harikasıdır.

Batman ilinde bulunan tarihi yapılar ve bu yapıtların ait olduğu medeniyetlerin geçmişi Neolitik Çağ öncesine dayanmaktadır. Batman ilinin yer aldığı bölge çok gelişmiş bir kültürün varlığını ortaya koyması açısından büyük önem taşımaktadır.

1940’lı yılların başında Raman dağlarında petrol bulunması ile birlikte Haydarpaşa-Kurtalan demiryolu yapılmıştır. 1947 yılında Bucak, 1957 yılında ilçe olan Batman, 16 Mayıs 1990 tarihinde ise il olmuştur.

Kuzey Mezopotamya’yı suluyarak geçen Dicle Nehri ve onun yan kolları olan iki büyük nehir durumundaki Batman ve Garzan çayları, Batman’a tarihi boyunca büyük avantajlar sağlamıştır.Batman ve Beşir Ovalarında Her çeşit tarımsal ürün ve endüstriyel bitki yetiştirilmektedir.

Gelişen Batman

Batmanlı gençlerin sanat alanlarında eğitim alabileceği alanlar oluşturulması için çaba içerisinde olan Batman Belediyesi, yeni bir zihniyet için insanı sanatçılar buluşturmaya devam ediyor.

Yine bu çalışmaları şehrin dört bir tarafındaki halk evlerinde yaparak merkezin gücünü kırıp sanatı Batman’ın en ücra köşelerine taşıyor.

Sanatın her dalını halk ile buluşturmayı ve dayanışma ruhunu güçlendirmek için festivaller düzenleyen Batman Belediyesi yılın çeşitli aylarına yaydığı sinema, edebiyat, şiir, tiyatro günlerinde sanatı ve sanatçıyı Batman halkı ile buluşturuyor.

Değişim Şart

Değişim ve dönüşümün öz gücü olan kadınların toplumun her kesiminde eşit temsili mi sayılması ve söz sahibi olması için “kadın özgürleşmeden toplum özgürleşemez” şiarıyla kadınlara her gün yeni alanlar oluşturan Batman Belediyesi, kadının toplumdaki yerinin önemli bir yere taşıyor.

Haftanın belirli günlerinde kadınlar için Ulaşım ve sinema ücretsiz hale getirilirken, Selis kadın danışma merkezi Kadınlara yönelik psikolojik Sosyal ve hukuksal desteğin yanı sıra kültürel ve sanatsal eğitimler vermektedir.

Her alanda toplum gelişirken bu gelişmeye uygun yeni sosyal alanlar açmaya devam ediliyor. Esentepenin kültür spor ve sosyal alan Kompleksi’ne dönüştürülmesi çalışması başlarken halk ile ortak kararlar alarak birlikte düşünen dil anlayan ve uygulayan yerel yönetim felsefesi ile Batman Belediyesi kentin klasik yerleşim ve yapılanmadan kurtarıyor.

Toplumun talepleri doğrultusunda yeni mekanlar oluşturmaya devam ediyor. İşte bu gelişen Batman’ı yerinde görmek için kendinize bir Batman Otobüs Bileti satın alın ve bu kenti ziyaret edin.


BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments