BAYRAMİÇ OTOBÜS BİLETİ

Bayramiç Otobüs Bileti

Bayramiç ve yöresi ilk çağlarda Truva Krallığı nın egemenliğin de bulunmaktaydı. Truva Krallığı zamanında Bayramiç Otobüs Bileti satılmıyor ve Bayramiç’e Otobüsle seyahat yokyu. Kıymetini bilin. Orada çağı boyunca büyükçe bir Rum Köyü olarak varlığını sürdürmüştür. 1357 yılında Bayramiç, Türkiye’nin Suriye’ye geçişleri sırasında Süleyman Paşa tarafından görevlendirilen Ahi Hızır Emir bey tarafından fethedilmiş ve Ahi Hızır Emir bey bayram için yerleşmiştir.

Ahi Hızır Emir bey, bölgede bulunan mevcut Kır Kilisesi’nin yerine bugünkü Tepe Camiini yaptırmıştır. Caminin yapılışından sonra Türk boyları bu Camii etrafında ve bugünkü şehir merkezine yerleşmeye başlamışlar.

Geçmiş tarihlerde bölge halkı Göçebe olarak yaşarlarmış. Tepe camiinin bulunduğu bölgede, bayramlarda ve dini törenlerde toplandıklarından bu bölgeye Bayramyeri anlamına gelen “bayram içi” veya “bayram için” adını vermişlerdir. Bu söyleyiş zamanla değişikliğe uğrayarak bugünkü “Bayramiç” şeklini almış ve kasabaya Ad olarak verilmiştir.

Bayramiç’in coğrafi konumu. Güneyinde, Balıkesir, Edremit ve Ayvacık. Doğusunda, Çan ve Yenice ilçeleri. Batısında Ezine ilçesi. Kuzeyinde ise Çanakkale ile çevrilidir.

Bölgenin önemli akarsuyu olan Menderes çayı, Kaz Dağı’nın Ayazma bölgesinden çıkan Evciler Deresi ile Çırpılar ve Karaköy köylerinden gelen derelerinin birleşmesiyle meydana gelmektedir.

Bayramiç ilçesinin 2012 nüfus sayımlarının sonuçlarına göre Merkez ilçe nüfusu 14 bin civarında huzur köyler nüfusu 16 bin olmakla beraber toplam ilçe nüfusu 30 bin civarındadır. Ilçe Toplamda 4 mahalleden konuşmakla beraber ilçeye bağlı 83 yerleşim bölgesi mevcuttur.

Turizm ve Geçim Kaynakları

Bayramiç ilçesinin nüfusunun yaklaşık yüzde doksanı geçimlerini tarım ve hayvancılıktan sağlamaktadır. Bölgede gelişmiş bir Sanayi Merkezi bulunmamaktadır. Küçük Sanayi yiyebileceğimiz marangozhaneler, tamir atölyeleri,demir doğrama atölyeleri ve benzeri atölyeler mevcuttur. Bölgede 7 adet zeytinyağı fabrikası, 9 adet mandıra, 9 adet soğuk hava deposu, 5 adet taihin helva imalathanesi, 1 adet kaynak Fabrikası, 1 adet sirke fabrikası ve 6 adet Alabalık Çiftliği bulunmaktadır.

Turizm açısından milattan önce 3000 yıllarına dayanan Skepsis ve Kebrene yerleşim yerleri. onsekizinci yüzyıl Osmanlı Dönemi tarihi eserleri olan Hadim oğlu Konağı, Kazdağı eteklerinde Ayazma mesire yeri, Kutlu Oba köyünde Çandır mesire yeri, Külcüler ılıcası ilçenin Kültür ve Turizm alanındaki güzellikler arasındadır. İlçe, Trekking,Dağ bisikletçiliği, Jeep Safari, yamaç paraşütü, mağara turizmi gibi doğa sporlarınada imkan sağlamaktadır. Bütün bu imkanlardan doyasıya faydalanmak ve Kaz Dağlarının bol ve temiz oksijeninden faydalanmak için Bayramiç Otobüs Bileti alıp buraya gelebilirsiniz.


BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments