BELEK OTOBÜS BİLETİ

Belek Otobüs Bileti

Akdeniz Bölgesi’nin Antalya iline bağlı Serik ilçesinin bir mahallesidir Belek. Belek Otobüs Bileti ile buraya seyahat edebilirsiniz. 12 Kasım 2012’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen 6360 sayılı kanun ile Mahalle olmuştur. Mahalle olduğu sizi aldatmasın Antalya’nın en çok tercih edilen önemli Turizm yerlerindendir.

Bölgede yerel nüfus kış sezonu ve yaz sezonuna göre değişmektedir. Kışın böyle Nüfusu 1 000 ile 2 000 civarında seyrederken yazısı bu 10 000 – 15 000 civarına çıkmaktadır.

Belek’te müstakil evler, 4 yıldızlı, 5 yıldızlı oteller ve diğer konaklama yerleri hizmet vermektedir. Bunun yanında birçok eğlence merkezleri de bulunmaktadır.

Mahalle ve civarında Kaplıcaları ile ünlüdür ve 7 kaynaktan alınan mineralli maden suları mevcuttur.

Gelişmekte olan ve gün geçtikçe kendini geliştiren Golf merkezliği 2012 yılında Türk Hava Yolları dünya Golf finaline ev sahipliği yapmıştır yerli ve yabancı turistlerin ilgisini de çekmektedir.

Gezilecek yerler

Belek civarında bir çok doğal ve antik gezilecek yer mevcuttur. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz. Kurşunlu Şelalesi, gidilmeye değer muhteşem bir Doğa harikasıdır. Bölgede bulunan yüz civarında kuş çeşidi gelinlerin dikkatini çekmektedir. Şelalenin arka kısmında bulunan gizli bir mağarada Ziyaretçiler için ilgi çekici yerlerdendir.

Kurşunlu şelalesinin yakınlarında Helenistik bir şehir olan Perge’ye de uğrayabilirsiniz.
Efes ve büyük amfi tiyatro aspendos’ta hala dimdik ayakta olduğunu göreceksiniz. 15 bin kişilik seyirci kapasitesi bulunan Aspendos her yıl binlerce kişiye açık hava konserlerine Bale Ve Opera festivallerine ev sahipliği yapmaktadır. Roma kalıntıları olan Perge, Türkiye’nin en iyi korunmuş arkeolojik alanlarından birisi

Bölgeyi ziyaret etmek isteyen turistlerin buraya ulaşmak için kullanacakları yol güzergahlarının şöyle sıralayabiliriz. Bulundukları yerden Antalya havaalanına uçakla, Antalya Uçak Bileti ile seyahat ettikten sonra. Antalya Havaalanından delik Transit geçiş yapabilirler. Karayolu üzerinden Gelmek isteyenler ise Belek Otobüs Bileti ile veya özel araçları ile D400 Antalya – Alanya karayolu üzerinde 2 adet Belek Kavşağı bulunmaktadır. Antalya tarafından gelenler, Silyon kavşağından Belek yönüne devam edebilirler. Alanya tarafından gelenler ise Serik otogar kavşağından Belek yönüne yönelerek Belek’e ulaşabilirler.
Belek’e ulaşınca belden Kemerli bir sütun altından giriş yapıyorsunuz. Ağaçlarla kaplı bulvardan ilerleyip ilerleyip meydana geldiğinizde sizleri, Cami, saat kulesi, şelale, heykeller ve sıralanmış çarşılar karşılıyor. Bu alan Türkiye Turizm planlamalarının önemli bir alanı ve gölge Türk turizmine önemli katkılarda bulunmaktadır.

Plajları açısından dikkat çeken Belek, yeni, geniş,temiz ve mavi bayraklı plajları ile temizlik standartlarına uyumuş duşlar, tuvaletler, soyunma kabinleri, otoparklar ile hizmet vermektedir. Plajların da birbirinden farklı birçok hizmetleriyle gelen turistlere değişik imkanlar sunmaktadır.


BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments