BİLECİK OTOBÜS BİLETİ

Bilecik Otobüs Bileti

Osmanlı medeniyetinin ve Cumhuriyeti’nin doğuşuna ev sahipliği yapmış. Kuruluş ve kurtuluşun beşiği, taşı mermer, toprağı seramik, yaprağı İpek şehir. Bu şehire Bilecik Otobüs Bileti ile seyahat edilir. Görkemli tarihi, zengin kültürü, gelişen sanayisi ve kent yaşamı ile yükselen bir yatırım ve üretim merkezi Bilecik.

Bilecik farklı illerin kesişim noktasındaki stratejik konumuyla yerli ve yabancı yatırımların en avantajlı uğrak yerlerinden birisidir. Ayrıca karayolu demiryolu ve liman bağlantılarından oluşan ulaşım imkanlarıyla iç ve dış pazarlara kolay erişim sağlamaktadır.

İstanbul, Ankara, Bursa gibi önemli merkezlere yakındır. Bu sebeple gelişmekte olan sosyal ve ekonomik imkânlarıyla Bilecik, Marmara Bölgesi’nin alternatif yaşam merkezlerinden birisi olmuştur.

Sanayi

Bilecik ilinin, altı organize sanayi bölgesi, seramik ve mermer Sanayii’nde uzmanlaşmış. İş gücü, gelişmekte olan metal, makine ve gıda gibi sektörlerin ve devlet teşviklerindeki avantajlarıyla eşsiz bir yatırım ortamı sunmaktadır.

Türkiye’de seramik ürünleri üretiminde ve ihracatında ciddi bir yere sahiptir. Bilecik, bölgesindeki seramik kümelenmesinin önemli bir parçası ve bu alanda Arge ve inovasyon’un ölçüsü konumundadır.

Bilecik, mermer Sanayiinde de dünya piyasasında en çok talep edilen mermer türlerinden birisi olan Bilecik bej’i. Türkiye’de mermer üretimi ve ihracatında da önemli bir yere sahiptir.

Son yıllarda metal, makine, gıda ve kimya gibi farklı sektörlerde yapılan yatırımlarla Bilecik’te ekonomisi çeşitli sektörlerin gelişimine sahne olmaktadır. yatırım yapmak amaçlı Bilecik Otobüs Bileti ile bu ile gelebilirsiniz.

Bilecik Şeyh Edebali üniversitesi’de dinamik yapısı ile şehrin gelişiminde ve kalifiye iş gücünün yetiştirilmesinde önemli bir yere sahiptir.

Tarım

Bilecik, Kiraz, ayva, Nar, şeftali, domates, şerbetçi otu gibi ürünler yetiştirmektedir. Kaliteli tarımsal üretimi ile yaş sebze ve meyve sektöründe iyi bir üretim merkezi  olmuştur.

Turizm

Şeyh Edebali ve Ertuğrul Gazi türbeleri, Hamidiye Külliyesi, saat kulesi, Osmaneli evleri gibi Osmanlı medeniyetine ait pek çok eseri bünyesinde barındırıyor. Bilecik Turizm alanında da önemli bir potansiyele sahiptir.

Zengin tarihi ve kültürel mirası doğal güzellikleri, Sakarya Nehri’nin bereketli toprakları, gelişen ekonomisi ve teşvik avantajlarıyla Bilecik yatırımlarınız için sizleri bekliyor. Kedinize bir Bilecik Otobüs Bileti satın alın ve Osmanlı tohumlarının atıldığı topraklarda keşif yapın.


BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments