Nepal’ de Gezilecek Yerler

  • 0

Nepal’ de Gezilecek Yerler

Nepal’ de Gezilecek Yerler

Gezilecek Yerler listemizde bu gün Güney Asyada Çin ve Hindistan arasında yer alan Nepal’ i anlatıcaz. Nepal’de gezilecek yerler arasında zirvenin tepesinde yer alan aynı zamandada Dünyadaki en büyük dağı olarakta bilinen Everest Tepesi 1. sırada yer almaktadır.

Özellikle Dağcılar ve  Adranalin Patlaması yaşamayı benimsemiş Adranalin tutkunları olarakta bilinen Extrem sporları ile uğraşanlar ve Doğa Severler tarafından çokça tercih edilmektedir. Eğer sizde keşfetmeyi seviyorsanız, Adranalin tutkunu bir Dağcı, Doğa Sever yada Extrem sporları ile uğraşıyor iseniz Dünyanın en yüksek Dağı olan Everest tepesinin bulunduğu ülke olan Nepal gidebilirsiniz.

Dünya da  14 adet, 8000 m  den yüksek  zirvesi bulunan dağ var ve bu dağlardan 8 tanesi Nepal’in sınırlarındadır.. Bu nedenle  Nepal her ulustan dağcının gözbebeği haline gelmiş. Everest, Kançencunga, Makalu, Dhaulagiri ve Annapurna dağcıların en çok tercih ettiği zirveler.

Bildiğimiz kadarı ile Nepale girişte Türklere 90 güne kadar  vize verebilmektedirler. Tabiki Nepal Gezinizde sadece bunlarda yok aynı zamanda Nepal’de gezilecek yerler listemizde; Mimari yapılarda sizleri fazlasıyla etkileyecektir. Mimari olarak Ele alındığında Katmandu bu konudaki popülerliğini kimseye kaptıryor. Bu ülkede dikkati çeken diğer bir durum ise dış dünyaya pek fazla açılmadığı için Ülke genel olarak  gelişen dünya düzenine göre neredeyse hiç bir bozulma yaşamamıştır.

Kuzeyinde Himalayalar’ ında bulunduğu ülke ekonomik anlamda bakıldığında Dünya’ nın en fakir ülkelerinden biri olarak gösterilebilir. Nepalde halkın büyük bir bölümünün ana geçim kaynağını ise tarım oluşturur. Ekim ve Kasım Ayları ile Mart ve Nisan ayları yoğun olarak turistlerin tercih ettiği seyahat ve geziniz için en ideal aylardır.

Tabi birde www.otobüsbiletionline.com  Uçak Bileti arama motoru konsolunu kullanarak en ucuz Nepal uçak biletini’zi satın alabilir. Nepal Gezinize en hesaplı şekilde başlayabilirsiniz. Aklınızda bulunmasını istediğimiz diğer bir konu ise Nepal Gezinizde, Katmandu keşfinden sonra mutlaka Chitwan’ ıda gezilecek yerler listesine eklemelisiniz.

Türkiye’den Nepal’e Gitmek İçin Vize ve Ulaşım Durumu

Türk vatandaşları için Nepal vize istemektedir.Katmandu’da havaalanında da 10 dakikada Vizeyi almak mümkün. İşinizi şansa bırakmak istemezseniz  Şişli’deki konsolosluğa bir uğrayıp vize alabilirsiniz..

Nepal’e karayolu ve demir yolu kullanarak gitmek mümkün yanlız gidilen güzergahlarda terör tehlikesi olduğundan hava ulaşımı daha emniyetli.Ancak  çok çeşitli seçenekler yok. Nepal’e direk olarak uçuş yok. Pakistan, Hindistan ve Rusya üzerinden aktarmalı uçuşlarla geçilen bölgelerdeki terör yüzünden bu oldukça tehlikeliymiş.

Uçakla ulaşım içinse çok çeşitli seçenekler yok. Pakistan veya Hindistan üzerinden gitmek gerekiyor, bir de Rusya üzerinden. Katmandu Havaalanına geçiş yapabilirsiniz.Oradan taksi ile kalacağınız otele kadar gidebilir.Birde sizin kalmak için anlaşma sağladığınız yerin görevli ekipleri gelip alıyor ve konaklama yerine varıyorsunuz böylelikle. Geriye Nepal’de Gezilecek Yerler listesini oluşturup tatilin tadını çıkarmak kalıyor.

Şimdiden iyi tatiller…

 

Tags : 


Yorum Yap

BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments