Neuschwanstein Kalesi

  • 0

Neuschwanstein Kalesi

Neuschwanstein Kalesi

Almanya’nın en büyük eyaleti olan Bavyera’da bulunan Neuschwanstein Şatosu yada en çok anıldığı ismi Neuschwanstein Kalesi,  Bavyera’ ya bağlı bulunan Füssen’ de  yer alan Hohenschwangau kasabasına yakın bir tepe üzerine kurulmuştur.

Harikulade bir mimari tasarıma sahip olan Neuschwanstein Kale’ si Gezginler ve Turistler için mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir.

Web sitemiz olan www.otobüsbiletionline.com‘dan Online Uçak Bileti‘ nizi alıp keşfe çıkabileceğiniz kadar güzel…

Marienberg Kalesi, Eski Main Köprüsü ve Saray bahçeleri ile ünlü olan Rezidans Würzburg ve Algoy’da Lech ırmağı kıyılarında kurulmuştur. Füssen ve Bölgenin Tarihi Mekanlarıda yoğun turist akımlarını büyüleyen güzelliği ile kendine çekmektedir.

Neuschwanstein Şatosu; Bavyera Kralı II. Ludwig’ tarafından O dönemin en ünlü Resamı Christian Jank ( Aynı zamanda Saray Ressamı)  tasarlamış ve bu harika Mimari Eserine   Neue Burg Hohenschwangau adını vermiştir. 1869 lu yıllarda başlanılan Neuschwanstein Kalesi, 1886 lı yıllarda içinde yaşanılabilecek bir hale gelmiştir.

Kral olan II. Ludwig Neuschwanstein Kalesi’ nin  dışında bir çok Kalenin projesini başlatmıştır. Bu Harikulade Tarihi yapılardan bir kaçı sırası ile   Linderhof KalesiHerrenchiemsee Kalesi‘ ve son olarak Falkenstein Kalesi‘ dir.

Şimdilerde bakıldığında bu tarihi güzelliklere sahip olan yapıların ve Neuschwanstein Şatosu’ nun harika bir tarihi güzelliği yansıtması olarak gözüksede, malesef o dönemde bu harcamalar çok gereksiz görülmüş. Bu sebepten Kral  II. Lutwig Starnberg Gölü’nün bulunduğu yerde bulunan Berg Kalesi’ ne hapsedilmiş ve bu göl kenarının bulunduğu yerdeki hapishanede hayatı son bulmuştur.

Neuschwanstein Kalesine Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Almanya Münih Havaalanına direk aktarmasız uçuşlar olduğu gibi aktarmalı uçuşlarda mevcut.Yaklaşık 2.5  saat  uçuştan sonra Münihten  Şatonun bulunduğu Swangau kasbasına 1 saatlik tren yolculuğuyla varıyoruz.Orada sizi bekleyen otobüslerle istersenis Atlı faytonlarla Rehber eşliğinde Şatoya doğru yol alıyorsunuz. kendinize ve Sporcu kimliğinize güveniyorsanız Tepede kurulu olan şatoya yürüyerekte çıkabilirsiniz. İŞte şato sizin Tarih kokan bu yerin gezerek keyfini çıkarın.

İstanbu-Almanya uçak seferlerini ve ucuz uçak biletlerini www.otobüsbiletionline.com  adresimizden  güvenli bir şekilde temin edebilirsiniz. Ayrıca web sitemizden Neuschwanstein Kalesi hakkında bilgi bulabilirsiniz.

İyi ve neşeli tatiller…

Tags : 


Yorum Yap

BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments