ÇAYKARADA GEZİLECEK YERLER

  • 0

ÇAYKARADA GEZİLECEK YERLER

Trabzon’un Güzel İlçesi Çaykara

Trabzon ilimize bağlı olan Çaykara’da Gezilecek Yerler, Tarihi mekanlar hakkında araştırma yaptık. Sonuç; Akıllara zarar harika bir ilçe, doğası, manzaraları, tertemiz havası, dereleri, Dünya’nın en güzel köyleri, meşhur Uzun Göl Camii  ve hemen yanı başındaki dünyanın en güzel gölü.

Çaykara için Doğa severseniz demeye gerek duymuyoruz, Çünkü Çaykara ilçesi doğa severler için mutlaka gidilmesi gereken 1. sıramızdaki önerilecek yer. O kadar çok yaylası, varki say say bitmiyor. Trabzonluların neden memleketlerine düşkün olduklarını anlamak hiçde zor değil.

İnsanın keşke Trabzon’ lu olsaydım, Keşke Trabzon’ da bu Yayla Köylerinden birinde yaşasaydım diyesi geliyor.  Yapmanız gereken şey çok basit toplayın Doğa malzemelerinizi, eşyalarınızı, çantalarınızı toparlayın ve www.otobusbiletionline.com’ dan en ucuz fiyata Trabzon, Çaykara Otobüs Biletini‘ zi alın ve başlayın doğa turunuza..

 Çaykara’da Gezilecek Yerleri ;

Haldizen Dağları‘ nın en yüksek noktalarında bulunan Haldizen Deresi, Çakyakara ilçesinin sınırları içinde yer alır. Yemyeşil bir güzellik sergileyen Şerah Köyü gözlerinize ve duygularınıza hitap edecek. Bölge çok fazla ziyaretçi çektiğinden Uzungöl‘ de konaklama tesisleride sizlere oldukça kolaylık sağlamakta.

Tarihi Uzungöl Camisi ve kenarında yer alan Uzungöl hepimizin bildiği hatırladığı o dünyanın en güzel manzarasını gözlerinizin önüne sergiliyor. Bu manzarayı görmek içinizdeki kıskançlık duygularını kabartıcaktır; Neden bende burada yaşamıyorum diye.

Trabzon un Uzungöl ilçesine bağlı olan Garester Yaylası, Çaykara’ da gezilecek yerler sıralamasında yerini alıyor. Uzun Gölün güney yamaçlarında bulunan yaylaya çıktığınızda tamam artık, bundan daha başka bir doğa harikası manzara, yeşillik ve içinizde rahatlıkla hissedebileceğiniz tertemiz bir hava. Garester yaylası sizi büyüleyecek.

Trabzon – Çaykarada bulunan Şekersu Yaylası; geçmişteki ismi Sakarsu olan bu yaylamızda anlatılamayacak kadar güzel. Tabii diğer yaylalarımızdaki birçok özelliği bu yaylamızdada bulabilirsiniz. Trabzon – Çaykara’da Gezilecek Yerler listemizde bulunan ve yerleşim alanlarına kapatılmış olan Sakarsu Yaylası‘ nda doğanın tüm can alıcı renklerini bünyesinde barındırıyor.

Sultan Murat Yaylası‘ da akıllarımızdan çıkmayan Manzara Resimlerinde ve Resim galerilerinde ve Sosyal Medyalarda Yayınlanan O harikulede Manzarası ile hatıralarımızda yerini almış durumda. Sultan Murat Yaylasında Osmanlı’ dan kalma bir şehitlik bulunmaktadır. Bu tarihi Şehitlik’ te bir Subay ve yetmiş Er’ mezarı yer almaktadır.

Son olarak Çaykara’da Gezilecek Yerler ‘ de Haldizen Yaylası yer almaktadır. Trabzon’ da yaşanılacak yerlerden biride tam da burası diyebiliriz. Demirkapı Yaylası olarakta bildiğimiz yayla. Diğer yaylalarımız ile kıyaslandığında ulaşımı en kolay olan yayla Haldizen Yaylası‘ dır. Yaylanın en can alıcı özelliklerinden bir taneside yayla da yetişen çiçeklerin kokusunun buram buram hissedilmesi diyebiliriz

 

Tags : 


Yorum Yap

BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments