Fiordland National Park

  • 0

Fiordland National Park

Fiordland National Park

Fiordland National Park , Doğa severlere mükemmel bir öneri. Dünya üzerinde gezip görebileceğiniz Dünya’ nın en güzel ve en iyi doğasına sahip olan ve aynı zamanda koruma altında bulunan keşfedilmemiş topraklar.

Gezilecek Yerler listemizde yer alan ve Yeni Zellanda’ da bulunan koruma altındaki Fiordland National Park Vahşi Hayatı ve Vahşi Doğası, Ücretsiz açık gezilebilecek ve konaklanılabilecek park alanları. Muhteşem Vahşi doğada yürüyüş. Hayal edin.

Parktaki  Vahşi Hayat
Bu bölgedeki yaban hayatında  yunuslar,değişik kuş türleri, fareler, sıçanlar, tavşanlar ve geyikleri bulunmaktadır. Dünyanın tek uçmayan papağan cinsi oolan kakapo vardır kuş çeşitleri arasında. Ayrıca Yeni Zelanda’nın kendine özgü kivisi var. Park, Nothofagus cinsi ağaçlarıyla yoğun bir şekilde örtülmüş . Aynı zaman da çeşitli asalak çalılar ve eğrelti otlar mevcuttur. Orman zemini değişik ve çeşitli  bitki örtüsü ile kaplanmış ve harijka bir  renk cümbüşü ile gezenleri hayran bırakıyor.

 

Fiordland National Park ‘a Nasıl Gidilir?

Öncelikle Yeni Zelnda’ya vizesiz gidilemediği için vize başvurusunda bulunmanır gerekiyor.Vize işlemleri tamamlandıktan sonra  sıra geldi gidiş yolculuğuna. Türkiye’den Yeni Zelanda ulaşabilinecek en uzak mesafelerden biri. Bundan dolayı  hava yolu seçenekleri malesef sınırlı kalmaktadır. Ulaşım sağlayan  hava yolları ise dünyanın en iyilerinden. İlk tercihiniz Singapure havayolları olsun. Çünkü  aktarmalı bir yolculuk olacağı için Singapure havayollarının avantajı uçağın Singapur’da aktarma yapması ve Singapurun Türk vatandaşlarından vize istememesi.

Diğer bir tercih ise  Emirates aktarmalı uçuşu. Bu uçuş Avustralya üzerinden yaptığı için ve Avustralya’nın da Türk vatandaşlarından vize talep etmesi sebebiyle işlemler uzuyor. Bir başka etken  biletlerin biraz pahalı oluşu.Bu nedenle ilk tercih daha mantıklı .

Fiordland’a giden yol, Te Anau’nun kuzeyinden geçen Milford Yolu  ile sınırlıdır ve parkın kenarını Eglinton Nehrinin su kanallarına girmeden önce süpürür. Buradan parkın kuzeybatı köşesinden geçerek Milford Sound’da terminale ulaşıyor. Te Anau’nun güneyinde küçük bir yol Manapouri’ye bağlanır. Küçük bir yol, Şanslı Sesi, Wilmot Geçidi üzerinden Manapouri Gölü’nün batı kenarıyla ilişkilendirir.

Hafif uçak ve helikopter hizmetleri, aynı zamanda küçük bir tekne marinasına sahip olan Milford Sound ile bağlantılıdır.

Fiordland Milli Parkı belirli bir Vahşi Doğa Alanıdır ve uçak inişlerine izin verilmemektedir.

Bu el değmemiş topraklardaki manzarayı dünyanın başka hiçbir yerinde bulamayabilirsiniz. www.otobusbiletionline.com‘ dan uçak bilet fiyatlarını sorgulayarak en ucuz Yeni Zellanda Uçak bileti‘ ni satın alın keşfetmediğiniz bu toprakları keşfe çıkın.

Tags : 


Yorum Yap

BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments