Vizesiz Seyahat Edilebilecek Ülkeler (Katar)

  • 0

Vizesiz Seyahat Edilebilecek Ülkeler (Katar)

Vizesiz Seyahat Edilebilecek Bir Ülke.

Vizesiz seyahat edilebilecek ülkeler (Katar) arasında yer alan ve Arap Yarımadası’n da Basra Körfezi’ne kadar uzanan bir yarımadada yer alan Katar, Ortadoğu’nun önemli ülkeleri arasında bulunmaktadır.

Katar’ın nufusu 2,15 milyon civarında ve kişi başına düşen milli gelirde dünyanın en zengin ülkesi durumunda olan ve gezilecek yerler arasında ilk 10 a giren  Katar, Petrol varlığı keşfedilene kadar balıkçılık ve inci avcılığı ile geçinen bir ülke idi. Katar’ın başkenti olan Doha, yabancı nüfus etkisi ile çok farklı kültürlerin izlerini taşıyan bir karma şehir özelliği taşıyor.

İklim olarak yazları kurak ve nemli kışlari ise ılık ve az yağışlı olarak geçer, Sosyal hayat olarak bir çok etkinliğe ev sahipliği yapan Katar gece hayatı ile bir çok dünya starını kendisine çekiyor onların vazgeçilmez uğrak yeri oluyor. Karat’da Şubat ayında dahi  suyun ılık olması hasebiyle denize girme imkanı oluyor. Ülkede ayrıca bir çok alışveriş merkezleri bulunuyor.

Katar‘ ın muhteşem güzelliklerini görebilmek ve keşfedebilmek için yapmanız gereken şey www.otobusbiletionline.com‘ u ziyaret ederek, en ucuz katar uçak biletini online satış sistemimiz üzerinden havayolu firmaları arasında kıyaslama yaparak 3 adımda satın almak.

Katar’a Ulaşımın Kolay Yolu

Vizesiz Seyahat Edilebilecek Ülkeler (Katar) arasında yer alan ve  ülkemizden rahatlıkla  gidebileceğimiz Katar, ulaşım konusunda da tatil severlerin yüzünü güldürüyor. İstanbul ve başkent Doha arasında direkt seferler var. Katar’ın hava yolu şirketi Qatar Airways ile Doha ve İstanbul arasında bir hafta da otuz uçuş yapılıyor. Bu da size, her zaman bu ülkeye gidebilme imkanı oluşturuyor. 4 saat süren bu uçuş için; Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines ve Emirates şirketleri de ulaşım imkanı sunuyor. Biletinizi erken aldığınız taktirde daha uygun fiyatlar üzerinden uçuş yapma imkanıda oluyor. www.otobüsbiletionline.com dan birkaç tıklama ile bu fırsatlardan faydalanabilirsiniz.

Katar, mimarisiyle, yüksek gökdelenleriyle, tarihi yapıları, alışveriş merkezleri ve eğlence merkezleriyle mükemmel bir tatil geçirebileceğiniz ülkelerden biri. Başlıca gezilecek yerleri ise şöyle sıralayabiliriz,İslami Sanatlar Müzesi, Sheikh Faisal Bin Qassim Al Thani Museum, The Corniche, State Grand Camii, Barzan Tower, Falcon Souk, İnci Anıtı, Khor Al Udeid, Eski Çarşı, Doha Zoo.

 

Tags : 


Yorum Yap

BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments