TO HOI AN (Vietnam)

  • 0

TO HOI AN (Vietnam)

To Hoi An Neresi?

Vietnam’ ın en güzel koylarından birinde yer alır  To Hoi An, Hue to Danang’ in güneyinde bulunur ve dünyanın en güzel gezilecek yerlerinden bir tanesidir. Sizde www.otobüsbiletionline.com web sitemizden sorgulayarak en ucuz uçak biletinizi kapın ve seyahate çıkın

Vietnam’ da Güney Çin Denizinin saçaklarında bulunan hiç bozulmamış ve günümüz koşullarından etkilenmemiş olan To Hoi An’ da bulunan Plajlar kıyı şeridi boyunca devam etmektedir. Yemyeşil olan bölge koşullarındaki bu yeşil manzara sizi büyüleyecek kadar rengarenk ve keşfedilmemiş nadide bir bölge.

To Hoi An’da Nasıl Gezilir?

To Hoi An ‘a  gidişte çok ilginc bir dağ geçidi bulunuyor. Bazı acentalardan kiraliyacağınız motorsikletle  doğanın ve dağ geçidinin  tadını çıkarıp 120 km motorsiklet  keyfi yaşayabilirsiniz. Motoru Kiraladığınız acenta yanınızda bulunan bavullarınıza sahiplik yapıyor ve onu sizin için gideceğiniz otele kadar götürüp teslim ediyor. Gün sonu motoru teslim ettiğinizde başka şehirdesiniz ve  bavulunuz  otelde çok güzel. Eğer motor kullanamıyorsanız veya  kullanmak istemiyorsanız, tur rehberinin motorunun arkasına oturuyorsunuz ve bu geziyi bu şekilde tamamlıyorsunuz. Bu insanlar  genelde savaş gazileri oluyorlar, yolda çok  ilginç konular anlatabiliyorlar.

Vietnam  motorsikletle  gezimek için çok ideal. 18 -20 yaşındaki gençler  yaklaşık olarak 250 –300 dolara Saigon’dan motor satın alıyorlar. Sonra motor  2000-2500 km  yol katettikten  sonra başka bir yerde aynı fiyata  geri satabiliyorlar.

 

 

Çılgın bir tatil yapmak istiyormusunuz ? Motorsikletle Ho Chi Minh yolu üzerinden Vietnam turu. Nasıl olsa motoru satın alıp sonra satabiliyorsunuz.Motorlar genelde Honda marka ve sokaktaki birçak insan çocuklar dahi hatta sokaktaki seyyar satıcılar bile motoru söküp parçalara ayırdıktan sonra tekrar toparlıyabiliyorlar. Yedek parça sorunu yok , benzin sorunu yok. 3-5 dolara yedek parçalar bulabiliyorsunuz. 600-700 metre aralıklarla pet şişelerle benzin satıcıları sizleriselamlıyor yol kenarlarında. Bu muhteşem ve heyecanlı geziyi tamamladıktan sonra  To Hoi An‘ın sahillerind edolaşmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

To Hoi An turistik  bir yer olsa da şimdiye kadar gördüğünüz en şirin yerler arasına katabilirsiniz. Burada her gün isterseniz  motorsiklet  kiralayıp değişik yerlere geziler yapabilirsiniz. Uçsuz bucaksız sebze tarlaları, pirinç yeşillikleri, nehirler, güneş batımı, fotoğraf makinanızın ve sizin yorgun düşmenize neden olabilir.

Tags : 


Yorum Yap

BÜLTEN ABONELİĞİ

Recent Comments